Jesenné nádchy sú už tu. Nezabudnite na Vincentku. Výborne uvoľňuje dýchanie.

0
816

Pokles teplôt a sychravé počasie na začiatku jesene priniesli rýchly nástup ochorení dýchacích ciest, predovšetkým vírusového pôvodu. Nádchy, chrípky, bronchitídy, zápaly pľúc ale aj ďalšie ochorenia dýchacieho aparátu sú často sprevádzané intenzívnou tvorbou hlienov. Pre chorého je dôležité sa ich čo najskôr zbaviť. Vhodným prostriedkom pomáhajúcim pri odhlieňovaní a vykašliavaní je svetoznáma minerálna voda Vincentka. 

Nadmerná produkcia hlienov škodí

Prirodzená produkcia hlienu chráni sliznice pred mikroorganizmami a tiež v nich udržiava primeranú vlhkosť a odolnosť. Ale nadmerná tvorba hlienov spôsobuje premnoženie mikroorganizmov, vyvoláva zápaly a tiež znižuje imunitu. Práve pri boji organizmu proti infekcii dochádza k nadmernej produkcii hlienov v hrdle a hrudníku, kde spôsobujú upchatia a následne infekcie dýchacích ciest. Nadbytočný hlien sa spája s prechladnutím, chrípkou, zapálenými dutinami alebo s nejakou inou vírusovou či bakteriálnou infekciou. Môže však byť spôsobený aj alergickou reakciou.

Ako na to ide Vincentka

Vincentka je prírodná liečivá, silne mineralizovaná minerálna voda s vysokým obsahom fluoridov a kyseliny boritej. Pôvodom je to zvyšková voda z pravekého treťohorného mora, ktorá ostala uväznená medzi vrstvami hornín pod Luhačovicami a vyviera v kúpeľoch Luhačovice. Cestou zo zemských hlbín ju obohacuje oxid uhličitý a riedi sa obyčajnou podzemnou vodou. Na povrch prechádza rôznymi vrstvami hornín a rozpúšťa stopové prvky, takže nakoniec obsahuje takú širokú škálu prvkov ako máloktoré iné minerálne vody. 

,,Vincentka je vynikajúci podporný prostriedok na uvoľnenie dýchania pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest a alergiách. Pomáha pri rozpúšťaní hlienov a ich vykašliavaní. Účinná je aj pri zablokovaných nosných aj prínosových dutinách po nahromadení hlienov, ktoré sa bežne nerozpúšťajú. Pri zablokovaní dutín môže dôjsť k ich zápalu, často sprevádzanému vysokými teplotami a chronickými ochoreniami. Vtedy je k dispozícii špeciálny koncentrát Vincentka NASALIS s plastovou kanvičkou na preplachovanie dutín a nosohltanu, ktorý je zbavený oxidu uhličitého. Okrem toho sa Vincentka môže inhalovať, kloktať, striekajú a preplachujú sa ňou dutiny a soli z nej sa cmúľajú v tabletkách. Akútne príznaky trvajú asi týždeň, niekedy aj viac, čiže ide o veľmi významnú pomoc, ktorá potom umožňuje telu aby sa sústredilo na boj s pôvodcom infekcie,“ konštatuje Jan Šumšal, riaditeľ Vincentky. Dodáva, že Vincentka sa môže užívať celé roky denne bez toho, aby vznikla závislosť, alebo syndróm suchého nosa. Používa sa i na urýchlenie obnovy prirodzeného prostredia nosovej sliznice v období zvýšeného výskytu infekcií u alergikov a astmatikov precitlivených na peľ a prach. Poslúži aj ľuďom s vysychaním sliznice počas spánku, pri problémoch s chrápaním. Pomáha aj ľuďom s opakovaným krvácaním z nosa s následkom tvorby chrást. Odporúča sa aj po operáciách nosovej priehradky, oblasti nosových a prínosových dutín, slzných ciest, nosohltana, mäkkého podnebia, po endoskopických zákrokoch a tiež tým, ktorí trpia suchou atrofickou nádchou.

Liečba jesenných a zimných chorôb

Typické ochorenia, ktoré prichádzajú s jeseňou a zimou sú chrípky, zápaly priedušiek, zápaly priedušnice, angíny a rôzne chrípke podobné ochorenia. Sprievodným javom týchto ochorení je nádcha a stým spojené zanášanie dýchacích ciest hlienmi. Jedným z najlepších podporných prostriedkov na spriechodnenie dýchacích ciest je Vincentka. Pri akútnej nádche sa najčastejšie používa symptomatická liečba, keď sa do nosa aplikujú roztoky vo forme spreja či kvapiek, ktoré spôsobia zníženie prekrvenia nosovej sliznice (adstringentné roztoky). Používajú sa aj inhalácie prostredníctvom originálnych inhalátorov dostupných v lekárňach, ale aj na e-shope Vincentky, nahrievanie, pokojový režim. Účinné je aj na naparovanie cez vyvíjač pary, ale pomáha aj improvizované vdychovanie ohriatej Vincentky nad hrncom s hlavou prekrytou uterákom. Antibiotiká sú indikované len pri vysokých teplotách alebo komplikáciách.

Prevencia s Vincentkou

Najmä pri prudkých výkyvoch počasia je kloktanie s Vincentkou ihneď po prebudení najlepšou prevenciou. Počas noci sa totiž v hrdle nahromadia hlieny a Vincentka ich pomáha rozpustiť tak, aby sa dali jednoduchšie vykašľať. Ak chceme predchádzať ochoreniam, je dobré nielen vykloktať hrdlo, ale aj Vincentkou prepláchnuť nosné dutiny, alebo jej roztokom Vincentka Nasalis, aspoň dvakrát denne. 

Okrem vyššie spomínaných produktov, ktoré pomáhajú pri vykašliavaní hlienov, sa na trhu nachádza celá škála výrobkov s obsahom minerálnej vody Vincentka. Vo vybraných obchodoch, lekárňach a v e-shope Vincentky si môžete kúpiť pastilky Vincentka sú vhodné na zvlhčenie a osvieženie sliznice dutiny ústnej a pri regenerácii hlasiviek, preto sú tak obľúbené u ľudí, ktorí pracujú s hlasom. Medzi produkty s obsahom Vincentky patrí aj zubná pasta, ktorá využíva veľké množstvo prírodného flóru a jódu a tak súčasne ošetruje a čistí chrup, sirup s obsahom rastlinných extraktov zo skorocelu a materinej dúšky alebo koncentrát na prípravu minerálnych kúpeľov, na podporu starostlivosti o pokožku a na zvlhčovanie vzduchu.

Viac informácií je na www.vincentka.cz

Foto: Vincentka, a. s.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu