ARRIVA bude najbližších 10 rokov zabezpečovať autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji.

0
965

L. Ivan: Naším cieľom je viac spokojných cestujúcich vďaka modernejšej a pohodlnejšej verejnej doprave.

Víťaz súťaže o zabezpečovanie služieb prímestskej autobusovej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji – spoločnosť ARRIVA – podpísala s predstaviteľmi kraja zmluvu na najbližších 10 rokov.  ARRIVA má pre cestujúcich pripravený dostatok autobusov. Úplne nové autobusy tvoria viac ako polovicu z tých, ktoré 15. novembra vyrazia na cesty v okolí Bratislavy. ARRIVA ponúka doterajším i novým vodičkám a vodičom prímestských autobusov v Bratislavskom samosprávnom kraji stabilnú prácu, trvalý pracovný pomer, garantovanú základnú hodinovú mzdu 6,10 eura na hodinu, k nej pohyblivú zložku mzdy a príplatky. Priemerná mzda vodičov dosiahne výšku minimálne 1 500 eur. ARRIVA verí, že vďaka modernejšej a pohodlnejšej verejnej doprave i kvalitnejším službám sa môže zastaviť pokles cestujúcich, čo by pomohlo zlepšiť dopravnú situáciu v kraji. 

ARRIVA má skúsenosti zo zahraničia a vieme, že doprava v okolí európskych hlavných miest je preťažená. V moderných mestách a ich okolí kladú dôraz na verejnú dopravu, ktorá pomáha výrazne zlepšiť dopravnú situáciu a skrátiť čas potrebný na dochádzanie do škôl či zamestnania. Aj preto je naším cieľom zastaviť doterajší pokles cestujúcich v Bratislavskom samosprávnom kraji. Veríme, že vďaka modernejšej a pohodlnejšej verejnej doprave sa do autobusov v kraji môžu vrátiť cestujúci. Čím viac ľudí prestúpi z áut do verejnej dopravy, tým rýchlejšie a priateľskejšie k životnému prostrediu budú v rámci kraja i hlavného mesta cestovať,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku. 

„Súťaž na nového dopravcu bola bezpochyby najväčšou a najzložitejšou v histórii Bratislavského samosprávneho kraja. Nový dopravca bude musieť po uplynutí prechodného obdobia splniť technické a prevádzkové štandardy, ktoré prinesú zákazníkom vyššiu kvalitu cestovania. Všetky autobusy budú klimatizované, nízkopodlažné a s bezplatným pripojením na internet cez WiFi sieť. Informácie o trase linky budú zobrazované na digitálnych displejoch umiestnených zvonka aj zvnútra vozidla a stanovuje sa aj maximálny vek vozidiel. Pribudne hlásenie pre nevidiacich, modernejší informačný systém poskytujúci vyšší rozsah informácií o trase a prestupoch na linke. Chýbať nebudú ani USB nabíjačky na mobilné telefóny,” vyhlásil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

ARRIVA ponúkla v súťaži o zabezpečenie verejnej autobusovej dopravy v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) najlepšiu ponuku. Doterajší poskytovateľ služieb i príslušné inštitúcie využili všetky možné lehoty na podávanie námietok a na ich posudzovanie na maximum. To skrátilo dobu prípravy na zabezpečenie verejnej autobusovej dopravy v kraji na minimum. Napriek extrémne krátkemu času je ARRIVA odhodlaná urobiť všetko pre to, aby od 15. novembra zabezpečovala služby prímestskej autobusovej dopravy v BSK. „ARRIVA má pripravený dostatok autobusov a od 15. novembra bude po Bratislavskom kraji jazdiť viac ako 120 úplne nových červených autobusov,“ potvrdil L. Ivan. Zároveň ARRIVA intenzívne rokuje s Bratislavskou integrovanou dopravou a zabezpečuje ďalšie technické detaily.

„Bratislavská župa vyvinie aj v spolupráci s novým dopravcom všetko potrebné úsilie na to, aby prechod z pôvodného poskytovateľa prebehol hladko. Radi by sme v autobusoch mali aj naďalej vodičov z prímestských autobusov a prizývame oboch dopravcov na spoločné rokovanie k odovzdaniu služby. Cieľom je po 15. 11. zachovať úroveň dopravy tak, ako na to naši cestujúci boli zvyknutí doteraz, s tým, že úroveň a kvalita budú už len stúpať,“ vyhlásil Juraj Droba a zároveň poďakoval končiacemu dopravcovi Slovak Lines za doterajšie služby.

V priebehu najbližších dní uzatvorí ARRIVA zmluvy s vodičkami a vodičmi autobusov i ďalšími zamestnancami potrebnými pre zabezpečenie plnohodnotnej služby verejnej autobusovej dopravy v kraji. „Prácu u nás nájde väčšina súčasných vodičov autobusov z BSK a predpokladáme, že budú pokračovať a jazdiť na tých istých linkách ako doteraz. Je to dobré pre vodičov i cestujúcich. Napokon – mnohí sa už za tie roky poznajú,“ povedal L. Ivan. Novým i doterajším vodičom, ktorí budú voziť cestujúcich v rámci BSK, ponúka ARRIVA trvalý pracovný pomer, základnú hodinovú mzdu 6,10 eura na hodinu, k nej pohyblivú zložku mzdy a príplatky. Garantuje vodičom prímestských liniek BSK vyššiu základnú hodinovú mzdu ako mali doposiaľ – priemerná mzda vodičov tak dosiahne výšku minimálne 1 500 eur. 

Záujemcovia o prácu vodiča môžu svoj záujem potvrdiť vyplnením formulára na https://arriva.sk/bratislava alebo telefonicky na čísle 0915 188 881.

foto ARRIVA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu