K POŽIARU V DEUTSCHE SCHULE BRATISLAVA DOŠLO PRI STAVEBNÝCH PRÁCACH, VŠETKY DETI AJ PERSONÁL BOLI V BEZPEČÍ EVAKUOVANÍ

0
909

Dnes predpoludním okolo 11:00 vznikol požiar na streche DSB Deutsche Schule Bratislava na Palisádach. Ide o dočasné priestory, ktoré má škola v prenájme až do dokončenia jej vlastnej novej budovy, ktorá sa stavia na Bárdošovej 33 v Bratislave.
K požiaru došlo na streche objektu, kde v tom čase pracovali na jej oprave robotníci. Opravu zabezpečovala externá firma objednaná majiteľom budovy, ktorý je zároveň prenajímateľom priestorov pre Deutsche Schule Bratislava.

Všetky deti a personál ako materskej školy, tak aj základnej školy boli urýchlene evakuovaní a nedošlo k zraneniu žiadnej osoby. Deti a personál boli presunutí do náhradnej budovy na Panenskej ulici, kde si pre deti postupne prichádzajú rodičia. Ku evakuácii došlo ešte pred príchodom záchranných zložiek.
Predstavitelia Deutsche Schule Bratislava vyjadrujú úprimne poďakovanie za rýchly zásah a nasadenie príslušníkom Hasičského a záchranného zboru, ako aj členom Dobrovoľného hasičského zboru Bratislava – Staré Mesto.

Rovnako patrí poďakovanie ministrovi školstva pánovi Branislavovi Gröhlingovi, ako aj pani starostke mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Zuzane Aufrichtovej, ktorí ponúkli pomocnú ruku pri riešení vzniknutej situácie. Obaja prišli s ponukou pomôcť nájsť náhradné priestory pre čo najskoršie obnovenie vyučovacieho procesu na Deutsche Schule Bratislava. Ich pomoc si v tejto náročnej situácii mimoriadne vážime.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu