PRIPRAVTE SI LAHODNÉ KÁVOVÉ ŠPECIALITY V POHODLÍ DOMOVA

0
1038

Pôžitok z čerstvo pripravenej kávy v obľúbenej kaviarni sme si museli odoprieť, stále je však možnosť dopriať si ho v pohodlí domova. Chuť vašej obľúbenej kávy môžete skvelo doplniť lahodným dezertom. Baristi v Starbucks pripravili skvelý recept, ktorý presne ladí s chuťou najobľúbenejšej zrnkovej kávy svojich zákazníkov – Starbucks Guatelama Antigua.

Zrnková káva Guatelama Antigua bola najpredávanejšou zrnkovou kávou z ponuky Starbucks v minulom roku. Táto elegantná káva pochádza z Latinskej Ameriky, z regiónu Antigua, ako napovedá aj jej názov. V tomto regióne sa pestujú jedny z najlepších guatemalských káv. Farmári sú veľmi hrdí na svoje farmárske tradície, ktoré si predávajú už po mnohé generácie. Káva Starbucks Guatemala Antigua je stredne pražená, čím si zachováva vyváženú, jemnú a bohatú chuť s tónmi citrusov a korenia a zanecháva kakaovú dochuť na jazyku. Práve vďaka tomu sa skvele hodí práve k čokoládovým dezertom a baristi v Starbucks odporúčajú k tejto káve lahodné čokoládové kocky s vanilkovou omáčkou.

Na prípravu cesta budete potrebovať:
250 g masla
250 g 70% čokolády
200 g cukru
4 vajcia
150 g masla
Hrsť mandlí

Najprv vo vodnom kúpeli rozpustite čokoládu s maslom. Do misy vložte cukor, vajcia a múku a dôkladne prešľahajte. Keď je čokoláda s maslom rozpustená, nechajte ju zľahka vychladnúť a následne pomaly prilievajte do cesta. Stále šľahajte. Papierom na pečenie vysteľte formu s veľkosťou 25 x 20 cm. Do formy nalejte cesto a posypte nahrubo nakrájanými mandľami. Pečte v rúre predhriatej na 170 stupňov zhruba 30 minút.

Na prípravu omáčky budete potrebovať:
4 lyžice práškového cukru
4 žĺtka
250 ml smotany
Šťavu z citróna
Vanilkový lusk

Pripravte si vodný kúpeľ. Do vrchného hrnca vložte žĺtka, smotanu, práškový cukor, trochu šťavy z citróna a semiačka z vanilkového lusku. Miešajte, kým omáčka nezačne hustnúť.
Servírujeme 2 lyžice omáčky, na ktoré položíme čokoládovú kocku a podávame spolu s kávou pripravenou zo zrnkovej zmesi Starbucks Guatemala Antigua. Dobrú chuť a nezabudnite sa svojimi kávovými variáciami pochváliť aj priateľom na sociálnych sieťach!

foto: Starbucks

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu