Všeobecný názor väčšiny ľudí je, že sa pri redukcii váhy trápite hladom a váš jedálniček je veľmi stereotypný. Ketónová diéta KetoMix dokazuje, že to tak byť rozhodne nemusí. Do svojho portfólia zaradila novinku – Cesnakovú nátierku.
Cesnak nielen že dobre chutí, ale má navyše veľké množstvo pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Svoje miesto si našiel vo všetkých svetových kuchyniach – od ázijskej cez taliansku až k tej slovenskej. Slováci majú cesnak veľmi radi, preto KetoMix vyvinul Cesnakovú nátierku, ktorú je možné konzumovať už v prvej fáze diéty. Vhodná je však aj ako jedlo v bežnom jedálničku.
„KetoMix Cesnaková nátierka je produkt, ktorý naše portfólio potravín dokonale dopĺňa. Počúvame našich klientov a ich potreby, ktoré nám prezentujú. Preto sme na trh uvideli jednu z najobľúbenejších slovenských nátierok,“ hovorí marketingová riaditeľka značky KetoMix, Eva Sroka.
KetoMix Cesnaková nátierka nielen, že dobre chutí, ale pripravuje sa rovnako jednoducho ako ostatné KetoMix jedlá. Do 40 ml vody stačí pridať jednu odmerku KetoMixu Cesnakovej nátierky, premiešať a môžete rovno servírovať. Zmiešať ju však môžete aj s nakrájanou zeleninou, opečenou cibuľkou, nasekanými bylinkami alebo uvareným zelerom. V druhej fáze diéty do nej môžete nakrájať napríklad vajíčko či šunku.

CESNAK AKO VŠELIEK
Je antibakteriálny a antivirotický
Najčastejšie sa o cesnaku hovorí ako o prírodnom antibiotiku a antivirotiku. Pomáha proti infekciám, a to aj plesňovým. Bojuje s nachladnutím, zahlienením ale aj astmou. Likviduje taktiež kmene zlatého stafylokoka alebo salmonelu.
Spomaľuje starnutie a zrýchľuje metabolizmus
U starších ľudí cesnak zlepšuje funkciu mozgu, zabraňuje ničeniu mozgových buniek a podnecuje naopak vetvenie nových neurónov. Tým bojuje proti starnutiu. Zároveň vyrovnáva hladinu cholesterolu a snaží sa nastoliť harmóniu tráviaceho traktu. Pri ketónovej diéte tak nie je od veci využiť cesnak ako naturálny urýchľovač metabolizmu.
Chráni pred cukrovkou
Cesnak zvyšuje uvoľňovanie inzulínu, takže reguluje hladinu cukru v krvi a priaznivo pôsobí proti cukrovke. Vďaka svojim detoxikačným účinkom odvádza z tela škodlivé toxíny. Málokto však vie, že zlepšuje pleť a taktiež pomáha proti vypadávaniu vlasov.
Lieči kožné infekcie
Látky obsiahnuté v cesnaku spoľahlivo bojujú s plesňovými kožnými infekciami, ako je pásový opar alebo mykóza nôh.

foto: KetoMix

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu