Vyhadzujeme príliš veľa potravín. Ako neplytvať jedlom?

Priemerný obyvateľ Slovenska vyhodí ročne 111 kilogramov jedla. Ako môžeme bojovať s nežiaducim plytvaním potravín? Napríklad správnym výberom chladničky. Modely, ktoré ponúkajú jednoduchý prístup k uloženým potravinám, vám značne zjednodušia život. S vhodným spotrebičom budete mať prehľad o uskladnenom jedle a vnútorný priestor si dokážete organizovať podľa vlastných potrieb. Bonusom je, že správne a šetrné skladovanie zaistí dlhšiu čerstvosť ovocia a zeleniny, a taktiež ďalších pokrmov.

Priestor pre každú ingredienciu

Bežné konfigurácie chladničiek, bohužiaľ, nedovoľujú, aby sme si priestor prispôsobili našim aktuálnym potrebám. Ak ale chceme mať potraviny dobre viditeľné a prístupné po celý čas, mali by sme mať túto možnosť. V chladničkách Electrolux s technológiou CustomFlex® má každá ingrediencia svoj priestor. CustomFlex® je úložný systém, ktorý umožní prispôsobiť si zásuvky vo dverách chladničky ľubovoľným spôsobom s pomocou vyberateľných priečinkov. A tie môžete umiestniť akokoľvek.

Novinkou je možnosť pridať do chladničiek aj otočnú policu SpinView, vďaka ktorej budete mať v chladničke všetko na dosah. S policou možno otáčať o 360 stupňov v ľubovoľnom smere, budete tak mať dokonalý prehľad o tom, aké potraviny sú na nej uložené.

Nestrácajte čerstvosť

Radi sa stravujete zdravo? Vaše ovocie a zelenina budú chutiť ako práve odtrhnuté vďaka zásuvke UltraFresh+ s automatickou reguláciou vlhkosti. Zachovajú si taktiež potrebné vitamíny a minerály. Ako to funguje? Antioxidačný filter nasycuje prostredie s vysokou vlhkosťou antioxidantmi, ktoré pomáhajú zachovať pôvodnú farbu a tým aj nutričnú hodnotu ovocia a zeleniny.

chladničkách so zásuvkou NaturaFresh sú potraviny uchovávané v takom čerstvom stave, v akom ste ich tam vložili. Pre dosiahnutie dlhodobej čerstvosti navyše do zásuvky pridajte špeciálnu podložku. Usporiadanie otvorených buniek tejto podložky umožňuje vzduchu voľne obiehať okolo potravín a zabraňuje tak tvorbe plesní a zápachu.

Zbohom námraza

Neoceniteľným prínosom do kuchyne je možnosť zachovania prírodnej čerstvosti potravín. Technológia TwinTech® poskytuje najstabilnejšiu úroveň teploty a vlhkosti pri uchovaní jedla. Potraviny si vďaka nezávislej cirkulácii vzduchu v chladničke a mrazničke zachovajú oveľa dlhšie čerstvú chuť a vzhľad.

Bežné technológie majú iba jeden chladiaci systém. Spotrebiče s technológiou TwinTech® pracujú s dvoma chladiacimi systémami oddelene. Jeden chladí mrazničku a nevytvára námrazu. Druhý prúdi iba v chladničke, čím poskytuje stabilnejšiu teplotu potrebnú pre dlhšiu sviežosť a čerstvosť. Nové chladničky Electrolux skrátka dbajú na to, aby vaše ovocie a zelenina chutili vždy ako práve prinesené z trhu a vy ste tak nemuseli zbytočne plytvať potravinami.

foto: Elektrolux

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu