Skladba Change predstavuje druhý singel kapely King Shaolin z aktuálneho EP Emotions a teraz získava svoj vizuál, v ktorom si po dlhšom čase zahrali aj všetci členovia kapely. Navyše chlapcov z King Shaolin uvidíme už toto leto aj na Lovestream Festivale so speváčkou Celeste Buckingham.

Skladba vznikla v období, keď spevákov obľúbený interpret John Mayer vydal svoj najnovší album Sob Rock a hneď ho oslovili riffy a melódie, ktoré John hrá na gitare veľmi citlivo. „Chcel som vložiť podobný motív do vlastnej skladby, preto je rovnako nosná melódia piesne hraná na gitare. Pri naspievaní som sa snažil o citeľnú dynamiku, keď sú slohy zaspievané veľmi jemne a od polovice skladby do toho dávam už naozaj všetko, keďže King Shaolin je stále rocková kapela,“ s úsmevom hovorí spevák Domi Stoff, ktorý skladbu aj produkoval. 

Nosným prvkom skladby je priama reč k žene, ktorá je stratená vo svojich traumách a vytvorila si toxický návyk, no s myšlienkou, ak by zmenila svoje tendencie, ktoré ubližujú jej duši, tak by spoznala svet skutočnej lásky. „Mojou ambíciou bolo zahodiť ten kameň, čo mi ležal na srdci už dlhší čas. Skladba Change je príbeh o žene, ktorá v sebe skrýva veľký potenciál a talent, no jej život neustále ovplyvňujú démoni, ktorých nosí v hlave a nevie sa ich zbaviť,“ ozrejmuje Domi Stoff, ktorý je autorom hudby aj textu a pokračuje: „Dôsledkom toho je, že sa nevie naplno otvoriť a v partnerovi nehľadá pokoj a stabilitu, ale naopak len potrebuje uznanie od hocikoho, aby jej ego bolo uspokojené. Má nízke sebavedomie kvôli traume z detstva, ktorej nechce čeliť. To ju, samozrejme, posúva stále hlbšie do mizérie.“

Spevákov pocit, že tieto tendencie začína mať stále viac a viac ľudí bez rozdielu na pohlavie, mu vnuklo myšlienku, že je čas na to, aby sme sa všetci začali viac starať o svoje duchovné zdravie. Práve to je pretkané celou skladbou Change.
Po rôznych návrhoch na videoklip sa nakoniec vynoril starší námet managera a gitaristu kapely Michala Neffeho a vizuál sa nesie v duchu posolstva piesne v dvoch líniách. Natáčanie videoklipu striedajú bratislavské scenérie mesta, ktoré boli náhodne vybrané. „Našou ideou bola autentickosť našich reakcií, hravosť a spontánnosť. Chceli sme zachytiť chémiu, ktorú máme medzi sebou a bolo to najlepšie natáčanie klipu, aké som kedy zažil. Všetky výbuchy smiechu, ktoré v našom klipe môžete vidieť sú autentické a tie, ktoré neboli zaznamenané, boli ešte intenzívnejšie,“ spomína Domi Stoff.

Skladba má pre kapelu trochu netradičný beat a tempo. Celý kreatívny proces Domiho Stoffa veľmi napĺňal a už teraz sa nevie dočkať, ako ho predstaví s kapelou na pódiu. Čakajú ju letné koncerty a najmä vystúpenie aj na bratislavskom Lovestream Festivale, ktorý predstavuje špičku hudobného eventu na Slovensku.

Foto: archív King Shaolin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu