Klub Doľany - keď sa snúbi kvalita s primeranou cenou

Myšlienka založiť Klub Doľany nám už dlhšie vŕtala v hlave, podporiť predaj slovenského vína, nakoľko je spotreba alarmujúca oproti spotrebe dovážaného vína.

A preto, v JM Vinárstve sme sa rozhodli založiť Klub Doľany.

Klub Doľany je združenie obchodníkov s vínom JM Vinárstvo Doľany za účelom propagácie a zviditeľnenia vín z vlastných viníc na celoslovenskej úrovni. Rozhodli sme sa ísť s tou najlepšou cenou vybraného vína na trh vinoték a zároveň oslovili vinotéky, aby sa k nám pripojili a ponúkli svojmu zákazníkovi víno z Malých Karpát za jednotnú cenu 2,99 €.

Čo všetko stálo za realizáciu myšlienky Klubu Doľany a hlavne cenou?

Museli sme sa naučiť efektívne pracovať s vinotékami. Zabezpečiť, aby sa veci uskutočnili tak, ako boli naplánované, či už degustácie vo vinotéke, ich a naša schopnosť marketingu, reklamy či už cez sociálne siete, printy. Zisťovali sme aj príčiny nízkej efektivity, prečo niekto dosahuje ciele s ľahkosťou a niekto iba s vynaložením obrovského úsilia.

Efektivitou práce sme museli začať najprv u nás v JM Vinárstve.

Ako dobre viete, nie sme len vinári, ale aj vinohradníci, začali sme hľadať cestu už vo vinici. Kvalita vína začína práve tam.

Hľadali sme cestu, ako sa menej narobiť a mať efektívne urobenú prácu. Preto porast aj pôdu ošetrujeme modernou agrotechnikou, veľký dôraz kladieme na strihanie, viazanie, lebo tam sa začína s plánovaním úrody. Všetky práce sa snažíme včas naplánovať, zabezpečiť správny počet ľudí, techniky, aby udržali vinič v kondícií, v dobrom zdravotnom stave, sledujeme prognózy získane z meteorologickej stanice v našom vinohrade. Na jej základe robíme všetky aplikácie – postreky ochranných prípravkov. Zdravé hrozno treba obrať v správny čas. Tu je tiež treba všetko pripraviť k zberu a už mať zároveň pripravenú pivnicu na uskladnenie úrody.

Už roky pri výrobe vína vsádzame na technológiu. Sledujeme trendy, aby sme neustále zvyšovali efektivitu výrobných procesov, a tým aj kvalitu nášho vína. Snažíme sa zabezpečiť maximálnu možnú rýchlosť „spracovania“,  naša vinárska technológia je „predimenzovaná“,  aby sme zvládli bezproblémovo spracovať až 90 000 kg hrozna za deň, teda celú úrodu približne za 15 dní. 

A práve teraz, keď sme sa efektívne naučili pracovať vo vinici a pivnici, prišiel čas na efektívnu komunikáciu s majiteľmi vinoték. Tá je naozaj nesmierne dôležitá. V prvom rade sme počúvali, naučili sa rešpektovať a reagovať na požiadavky slovenských vinoték a hlavne si budujeme vzťahy medzi sebou.

K dnešnému dňu máme 34 vinoték v Klube Doľany. Spolu sa pokúšame propagovať vína z vlastných viníc JM Vinárstva Doľany, každý mesiac iné víno „VÍNO MESIACA“, ale vždy za tú istú cenu 2,99 € vo VINOTÉKACH KLUBU DOĽANY.

Vína mesiaca kúpite v týchto vinotékach:

Vinotéka pod Vinbargom Bardejov
Palkech Beluša
Vinotéka u Chrappu Bratislava
Maxim vinotéka Bratislava
Vinotéka pod Bradlom Brezová pod Bradlom
Vinotéka Domček Čadca
Vinotéka JM Vinárstvo Doľany Doľany
Vinotéka Viktoria Dolný Kubín
VinCent Dubnica nad Váhom
Vinotéka s Pivotékou u Rescatora Galanta
Vinotéka Ilava Ilava
Porta Regni Jablonica
Valach – tradičné slovenské a české výrobky Košice
Cheers KVP Košice
Vinotéka Leopoldov Leopoldov
World Wine Gallery Myjava
Vinárska Stodola Nitra
DIVA-WINE Partizánske
NajVíno Partizánske
Vinotéka LaStella Piešťany
Karafka Piešťany
Vinotéka Šváby Prešov
Vinotéka pri Trezore Prievidza
Me-Medovina-Vino Revúca
Vinotéka Perun Rohožník
Vinotéka Sommelier no.1 Stupava
VinoWine Šala
Vinotéka Bavorák Štúrovo
Vinotéka VineVille Topoľčany
Vinotéka  Biskupická /Čičo Trenčín
GrandVino Trenčín
Dom Vína Trnava
Vinotéka Klaret Trnava
Vinotéka Gubran Vlčany
Vinotéka – výber kvalitných vín a destilátov Želiezovce

Dúfame, že pri pohári dobrého vína sa Vám rozviaže jazyk a rozprúdia sa výmeny názorov,  že objavíte kvalitu slovenských vín, ktoré uprednostníte pred vínami zo zahraničia.

Pamätajte, že dobré víno nemusí byť vždy to najdrahšie.

A čo na záver? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a my Vám priblížime každú jednu vinotéku, jej príbeh ako aj víno z našich viníc.

Na zdravie, priatelia!

Autor: Kornélia Klúčiková

Foto zdroj: FB JM Vinársstvo Doľany

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu