Správne upravené obočie je základ líčenia. Nie každá žena si ho vie upraviť sama a preto existuje viacero spôsobov, ako si uľahčiť život. Napríklad prirodzenou úpravou obočia. Marcela Kovačič využíva najnovšiu techniku, vďaka ktorej vie vyčariť krásne obočie každej žene na tvári.

Ako sa zmenilo tetovanie obočia za roky, keďže mnoho ľudí si stále myslí, že je to neprirodzené?

Podľa môjho názoru trend vo všetkých kozmetických službách ide neskutočne dopredu, takže aj v spôsoboch tetovania obočia nastal obrovský posun. Umelci majú omnoho viac možností sa vzdelávať a posúvať vopred v oblasti microbladingu. Veľa žien sa tetovania obočia bojí práve preto, lebo má ako odstrašujúci príklad ľudí vo svojom okolí (kolegyne, kamarátky atď.), ktoré majú bohužiaľ vytetované modré, zelené, fialové obočia nepekných tvarov, ktoré nesvedčia žiadnej žene. Preto je veľmi dôležitý výber umelca, ktorému sa zveríte do rúk. Pretože, ak Vám niekto zle vytetuje obočie na tvár, tak si ho bohužiaľ večer doma už neodmaľujete.

Aké techniky existujú a ktoré používate Vy?

Obočie sa môže tetovať strojčekom (to je klasické PMU), alebo ručne. Jednorázovou čepieľkou sa tetuje microblading, v ktorom existuje veľa spôsobov. Závisí od toho, kde sa umelec vyškolí a ako ho daná akadémia naučí robiť microblading. Na Slovensku existujú rôzne názvy pre microblading, a to napr. čiarková metóda, vlásková metóda a pod. Z môjho pohľadu však existuje iba jeden názov pre túto očarujúcu techniku, a to microblanding. Ja tetujem obočie iba touto metódou, a vyškolila som sa v najlepšej akadémií, ktorú tento trh ponúka. Je to akadémia Phibrows, ktorej zakladateľom je môj školiteľ, Branko Babic. Ja do svojej práce vkladám všetok svoj talent, ktorý som dostala, a veľmi mi záleží, aby ženy odo mňa odchádzali krásne, šťastné, sexi a spokojné s obočím.

Instagram: marcelakovacic_phibrows

Môže ísť ktokoľvek na tetovanie obočia, alebo sú výnimky, kedy to žena nemôže absolvovať?

Samozrejme sú kontraindikácie, kedy ženy nemôžu vôbec absolvovať microblading. Úplnými kontraindikáciami sú napr. keloidné jazvy, epilepsia, HIV, rôzne kožné ochorenia, tehotenstvo a pod. Preto pred samotným sedením sa u mňa žiadna žena nevyhne otázkam o jej aktuálnom zdravotnom stave.

Ako vyzerá samotný proces?

Ako som už spomínala, samotnému procesu predchádza telefonický rozhovor s klientkou o jej aktuálnom zdravotnom stave. Ak už máme informácie o zdravotnom stave, prejdeme na samotný proces. Urobím fotku pred zákrokom a následne vydezinfikujem pokožku. V ďalšom kroku vymeriam tvar obočia (tzv. shape) podľa pravidiel akadémie, ktoré Vás naučí iba akadémia. Po vymeraní tvaru prejdem na samotný microblading, ktorý má dve fázy.

V prvej fáze nakreslím kompletne všetky chĺpky jednorazovým perom. Pri technicky správne robenom microbladingu nedochádza k žiadnemu krvácaniu, pokožka sa akoby len tak škrabká. Potom nasleduje druhá fáza, v ktorej všetky chĺpky vyplním (vyfarbím). Na koniec sa obočie natrie pigmentom, s ktorým som pracovala. Nechá sa pôsobiť určitú dobu, počas ktorej klientke vysvetľujem starostlivosť o obočie, ktoré predstavuje až 70% výsledku. Potom sa dohodneme na termíne korekcie.

Instagram: marcelakovacic_phibrows

Koľko vydrží microblading?

Trvácnosť microbladingu závisí v podstate od stavu pokožky a organizmu. To znamená, že ja Vám nikdy nemôžem zaručiť, že Vám vydrží napríklad dva roky. Ideálna pokožka je suchá, pretože na mastnej pokožke drží microblading menej. S mazivom, ktoré pokožka vylučuje, sa aj pigment stráca rýchlejšie. Vo všeobecnosti vydrží microblading jeden rok a viac. Napr. moja mamina a sestra majú obočie odo mňa už skoro tri roky a stále je krásne.

Prečo je potrebné, aby zákazníčka absolvovala ešte jedno sedenie/korekciu?

Len vo veľmi málo prípadoch obočie chytí dokonale hneď po prvom sedení, preto je vždy potrebná korekcia. Na korekcii sa doladia drobné nedostatky a až potom považujem svoju prácu za dokončenú. Ja sa samozrejme vždy teším na každú klientku, ktorá príde na korekciu, pretože som zvedavá na svoje obočie.

Instagram: marcelakovacic_phibrows

Potrebuje sa žena o už hotové tetovanie po korekcii nejako špeciálne starať?

Nie. Jediné čo musí, je trhať si chĺpky, ktoré jej rastú mimo vytetovanú formu. Jednoduchá starostlivosť. S obočím odo mňa majú ženy po starostiach a ráno vstávajú s už upraveným obočím. V letných mesiacoch by som ešte odporučila chrániť obočie pred priamym slniečkom 50tkou faktorom, aby sa pigment vypaľoval pomalšie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu