Výber dobrej chladničky, či už s mrazničkou alebo bez nej, môže byť otázka jednej návštevy obchodu, alebo to môže byť záležitosť hľadania toho skutočne najlepšieho pre vás. Pokiaľ patríte k druhej skupine a radi si doprajete kvalitu aj praktickosť, ďalšie riadky sa vám budú pri hľadaní chladničky hodiť.

Jednu z hlavných úloh pri výbere novej chladničky zohráva rozpočet. Ani lacnejšia chladnička nemusí byť zlá, počítajte však s tým, že bude mať o dosť vyššiu spotrebu a jej vnútorné členenie bude menej praktické. Odhliadnime však od rozpočtu a pozrime sa na to, čo nám chladničky dnes ponúkajú:

Najbežnejším typom je kombinovaná chladnička s mrazničkou. Pokiaľ chcete, aby najdôležitejší spotrebič v domácnosti nebolo vidno, zvoľte si chladničku zabudovanú. Tí najnáročnejší budú uvažovať o štýlovej americkej chladničke. Objem chladničky by mal zodpovedať počtu členov domácnosti. Malé chladničky sú vhodné skôr pre single, maximálne dvoch ľudí. Energetická trieda vypovedá o spotrebe energie, ktorá závisí napríklad od veľkosti chladničky, izolácie, kompresora, zaplnení chladničky či teploty v jej okolí. Rozdiel medzi A+ a A+++ môže znamenať aj raz taký rozdiel v úspore energie za rok.


Funkcie chladničiek


TwintechTech® NoFrost


Jednoznačne najdôležitejšia funkcia, ktorú by vaša chladnička mala mať. Za dlhšou čerstvosťou potravín v chladničkách Electrolux sa skrýva systém TwinTech® NoFrost. Je založený na profesionálnych riešeniach a využíva dva oddelené chladiace a ventilačné systémy. V kombinovanej chladničke s mrazničkou AEG RCB73421TY so systémom TwinTech® NoFrost rovnomerne cirkuluje vzduch s optimálnou teplotou a vlhkosťou, takže najmä ovocie a zelenina, ale aj bylinky a mäso vydržia dlhšie čerstvé.

FreeStore® a MultiFlow
Modely chladničiek so systémami FreeStore® a MultiFlow jemne rozvádzajú chladný vzduch do každej úrovne chladničky, čo znamená, že na každej polici sú k dispozícii vynikajúce skladovacie podmienky. A pri vkladaní potravín sa nemusíte tak ponáhľať. MultiFlow rýchlo obnoví správnu vnútornú teplotu, hneď ako zatvoríte dvierka chladničky.

Freshzone®
V zásuvke FreshZone® je teplota o 15 % nižšia oproti ostatnému priestoru v chladničke, takže sa ideálne hodí na skladovanie čerstvého mäsa a rýb.

Coolmatic, frostmatic
Rýchle ochladenie a zmrazenie potravín v chladničke a mrazničke využijete napríklad po veľkom nákupe, keď do nich naložíte veľa potravín. Funkcie rýchleho ochladenia ich vychladia rýchlejšie a keď je teplota opäť optimálna, chladnička alebo mraznička sa prepnú do bežného módu.

NoFrost, LowFrost
Každý, kto raz odmrazoval chladničku a mrazničku, nedokázal vytiahnuť primrznutú zásuvku z mrazničky alebo identifikovať zmrazené potraviny pod hrubou vrstvou ľadu bude zástancom chladničky so špeciálnym beznámrazovým systémom. NoFrost systém v chladničke zabezpečuje cirkuláciu studeného vzduchu, takže chladenie je rýchlejšia a námraza sa nevytvára. Potraviny vydržia dlhšie čerstvé a spotreba energie je nižšia. LowFrost funkcia zas znižuje vznik námrazy v mrazničke až o 80 %.

CustomFlex

Hľadanie kompromisov pri uskladňovaní vysokých fliaš je v prípade kombinovanej chladničky s mrazničkou AEG RCB83724MX zbytočné. Je navrhnutá tak, že si v nej prispôsobíte poličky, zásuvky aj odkladacie boxy vo dverách presne podľa vašich preferencií. Tie v prípade potreby z dverí pohodlne vytiahnete aj so surovinami, takže obligátne rozbité vajíčka na zemi už nehrozia.

SpinView 
Polica SpinView A6RHSW31 je extra vychytávka v chladničkách AEG. Je to polička, ktorá sa dá otáčať dokola, takže máte kedykoľvek perfektný prehľad o tom, čo máte uložené vzadu. Navyše ju môžete vybrať a použiť ako tácku.

Tip na raňajky do postele OD AEG: Večer si na SpinView poukladáte, čo chcete servírovať, ráno poličku/tácku vyberiete, doložíte čerstvé pečivo a voňavú kávu a prekvapenie pre milovanú osobu máte hotové za pár minút!

foto: AEG

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu