Známa organická kozmetika Havlíkova apotéka predstavuje nové pleťové séra s názvom Kyselina hyalurónová – večne vlhká a Kyselina hyalurónová – večne pružný. Tieto originálne pomenované séra nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej s účinnou látkou HySilk® v koncentrácii 2,5 % prenikajú do najhlbších vrstiev pokožky. Dokážu tak zabezpečiť mladistvý vzhľad bez vrások a spraviť tak pleť pevnú, pružnú a sviežu. 

Predstavte si krištáľovo čistú pramenitú vodu, s ktorou si umývate tvár. Každá jedna kvapka zostane v pleti a ani jedna nestečie na zem. Presne takto nové séra fungujú. Obsahujú vysokú koncentráciu nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej, ktorá funguje ako zásobáreň a strážca vody v hlbších vrstvách pleti. Je schopná na seba naviazať až tisícnásobne väčšie množstvo vody, než je jej hmotnosť.

„Nami použitá kyselina hyalurónová je polysacharid, ktorý sa vyrába biotechnologickým procesom pomocou baktérie Streptococcus zooepidemicus. Pri vývoji a výrobe nových sér sme sa rozhodli použiť nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú, ktorá vďaka svojmu krátkemu reťazcu preniká hlbšie do epidermálnych vrstiev, kde pokožku hĺbkovo hydratuje a efektívnejšie vyživuje,“ vysvetľuje Kristína Bradáčová, produktová manažérka Havlíkovej apotéky a dodáva: „V pleti sa nám tvorí ochranný štít, ktorý zabraňuje stratám vody z pokožky. Naša pokožka je vďaka tomu dokonale hydratovaná, svieža, hladká a pevná zároveň.“

„Koncentrácia 2,5 % je jednou z najvyšších, ktorú na trhu nájdete. Sérum má tak dokonalý efekt a dokáže pleť rýchlejšie vyživiť. Dá napiť aj tej najsmädnejšej pokožke. Naviac sa ľahko roztiera a zanecháva pleť jemnú, hebkú a hydratovanú,“ vysvetľuje Kristína Bradáčová a zároveň odporúča nezanedbávať pitný režim: „K tomu, aby kyselina hyalurónová plnila svoju funkciu na 100 %, je potrebné piť dostatočné množstvo vody. Ideálne 2 až 3 litre denne. Započítať môžete aj vodu obsiahnutú v potrave. Vždy pred použitím nášho séra vypite 2 dcl vody, aby mohla kyselina hyalurónová lepšie pôsobiť.“

Pre dámy aj pre pánov

Sérum Kyselina hyalurónová – večne vlhká je tu pre dámy a Sérum Kyselina hyalurónová – večne pružný zase pre pánov. Oba produkty majú za cieľ super hydratovať pleť a nabudiť ju k životu. Séra sú ideálne pre tých, ktorí riešia vrásky či padajúce kontúry. Pleť vďaka dostatočnej vlahe vypnú a spevnia. Sérum sa aplikuje ráno a večer na očistenú pokožku. Je možné použiť ho aj na krk, dekolt či chrbát rúk. Pred použitím je ideálne vypiť 2 dcl vody. Po aplikácii séra odborníci z Havlíkovej apotéky odporúčajú použiť obľúbený pleťový krém.

Zloženie: Aqua (demineralizovaná voda), Pentylene Glycol (prírodná konzervačná látka), Sodium Hyaluronate (nízkomolekulárna kyselina hyalurónová), Glycerin, Propanediol (rastlinné hydratačné zložky), Sodium Phytate (súčasť prírodného konzervačného systému), Alcohol.

Prečo používať produkty s kyselinou hyalurónovou? 

Kyselina hyalurónová má v tele kľúčovú funkciu. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že na seba dokáže naviazať až tisíckrát viac vody, než je jej vlastný objem. Tvorí tak ochranný štít, ktorý zabraňuje stratám vody v pokožke. Udržuje pleť hydratovanú, hladkú a sviežu. Pôsobí teda ako zásobáreň vody v pleti. S pribúdajúcimi rokmi produkujú naše kožné bunky menej a menej tejto vzácnej tekutiny, jej prirodzené množstvo teda klesá, preto pleť začína byť vysušená. Objavujú sa známky starnutia ako sú jemné linky a vrásky, strata objemu i pružnosti. Na pomoc prichádza kyselina hyalurónová. Vzniká biotechnologickým procesom za prítomnosti baktérie Streptococcus zooepidemicus.

Čo je HySilk®? 

Nízkomolekulárna kyselina hyalurónová od českej firmy Contipro, ktorá pôsobí ako celosvetový dodávateľ kyseliny hyalurónovej. Tento typ preniká vďaka svojmu krátkemu reťazcu (150 kDa – 1,3 MDa) hlbšie do epidermálnych vrstiev, kde pokožku hĺbkovo hydratuje a vyživuje efektívnejšie.

Aký je rozdiel medzi vysoko a nízko molekulárnou kyselinou hyalurónovou? 

Vysokomolekulárna forma zostáva kvôli väčším molekulám na povrchu pleti, kde zvláčňuje a hydratuje kožné bunky. Dokáže vyhladiť drobné línie a vytvoriť jemný film, ktorý chráni pleť pred škodlivinami z vonkajšieho prostredia. Pri jej používaní je však dôležitá dostatočná vlhkosť vzduchu. Ak je prostredie presušené, paradoxne dochádza k vysušeniu pleti. Nízkomolekulárna forma má schopnosť prenikať hlboko do vrstiev pokožky, čím pomáha dlhodobej hydratácii pleti a oprave vlákien. Vďaka tomu navracia pleti pružnosť a vypĺňa aj väčšie vrásky. Je teda oveľa efektívnejšia.

Havlíkova apotéka je česká firma s tradíciou, ktorá si zakladá na bezkonkurenčnej kvalite svojich produktov. Jej produkty v sebe spájajú modernú vedu, organické suroviny, receptúry preverené časom a dávnu históriu byliniek, ktoré odpradávna mali známe liečivé účinky. Na ingrediencie a ich kvalitu, ktoré používa pri výrobe kozmetiky, je kladený nekompromisný dôraz. Lokálne bylinky si sami pestujú vo vlastných eko záhradách v Chářoviciach a tie, ktoré v Česku nerastú, získavajú od certifikovaných dodávateľov v tej najvyššej možnej kvalite. Udržateľnosť je pre Apotéku prioritou. Čo z prírody získa, to sa jej taktiež snaží vrátiť späť. Namiesto klasických obalov používajú obaly z recyklovaného papiera a hliníkové tuby, ktoré sú 100 % recyklovateľné. Použité obalové materiály môžu zákazníci vrátiť späť do predajne, kde sa postarajú o ich recykláciu. Unikátny projekt s osivom lúčnych kvetín pre zákazníkov Apotéky podporuje rozkvet českých a slovenských lúk. Poslaním Havlíkovej apotéky je robiť radosť a spájať zákazníkov s najčistejšou krásou prírody, tradíciou, úprimnosťou a nežnosťou. Pretože láska, ktorú cítite k sebe a k svojmu telu je tým najkrásnejším darom prírody. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu