Ako na dlhotrvajúcu sviežosť v spálni?

0
481
sviežosť v spálni

Spálňa nám slúži na oddych a regeneráciu. Aby v nej tieto procesy prebiehali čo najefektívnejšie, podporujeme v nej čistú a sviežu atmosféru. Hygiena je základom ako pre krátkodobý, tak aj pre štandardný nočný odpočinok – v spálni má preto všetko svoje miesto, funkciu a intenzitu pôsobenia.

Výmena a skvalitňovanie vzduchu

Sviežosť vzduchu nám najviac evokuje jarnú a letnú náladu, no v skutočnosti je záležitosťou celého roka. Najprirodzenejšie ju dosiahneme pravidelným, nárazovým vetraním, vďaka čomu sa vymieňa vzduch a udržiava jeho optimálna teplota (18 – 20 °C). Cez deň podnecujeme príjemné prostredie dostatkom svetelných lúčov a čo najpriehľadnejšou textilnou výbavou na okná.

Viete, že zdravá cirkulácia vzduchu prospieva jednak v prostredí medzi exteriérom a interiérom spálne a rovnako aj samotnému lôžku a celej posteľnej výbave?  

Samotná posteľ môže hostiť milióny baktérií. V neudržiavanom stave je dokonca väčšou hrozbou pre zdravie než prostredie záchodových mís. Preto už pri výbere vhodnej postele postupujeme tak, že nielen matrac a jeho chrániče, ale aj plachta na posteľ a prestieranie disponujú priedušnými vlastnosťami. Zabraňujú tvorbe vlhkého a teplého prostredia aj v sparnom letnom čase pomocou prírodných hodvábnych alebo bavlnených vlákien. Pre dlhodobý komfort používame napínacie modely s gumičkou alebo pevné, ktoré skvelo odvádzajú pot do najvrchnejších častí.

Sviežosť na dotyk

Na vrchole pyramídy udržiavanej posteľnej výbavy sa nachádzajú hebké obliečky na paplóny a vankúše v štandardných veľkostiach. S obliečkami ako prvými prichádzame do najtesnejšieho kontaktu, preto aj ich úlohou je odvetrávať a vytvárať vhodné termoregulačné podmienky. V dôsledku toho nedochádza k prehrievaniu ani k nárazovému ochladzovaniu tela, ale k pretrvávajúcej hebkosti a čistote na dotyk. Nositeľmi týchto kvalít sú 100 % prírodné textílie ako bavlna, bavlnený satén a ľan.

Ilustračné foto: Dragana Gordic, Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu