Lahodná káva? Doprajte si ju na jedno stlačenie

0
1088

Rána s deťmi bývajú často nevyspytateľné. Chystanie raňajok, ranná hygiena a uponáhľaná príprava do práce. Vo veľkej miere im počas všetkého asistujete a pokiaľ máte malé deti, ktoré musíte potom odviesť do škôlky, nájsť si trochu času na seba ešte pred odchodom, je takmer nemožné. Uvariť kávu? Ledva tak instantnú, no aj tú koľkokrát nestihnete zaliať a musíte dať variť vodu znova. Existuje však aj oveľa jednoduchšie riešenie. Dopriať si chutnú kávu môžete aj stlačením jedného tlačidla. Reč je totiž o kapsulovom kávovare.

Zalievať si instantnú kávu vás už unavuje? Čakanie na zohriatie vody trvá takmer celú večnosť a keď túto chvíľu zmeškáte, opakujete celý priebeh úplne znova. Takýto postup je úplne zbytočný, po tom všetkom vás už totiž prejde chuť. Dnes už pritom stačí len správna voľba kávovaru a dopriať si tento nápoj môžete prakticky kedykoľvek a v rôznych jeho podobách.

Princíp kapsulového kávovaru
Niet jednoduchšieho stroja na prípravu kávy. Stačí si zakúpiť konkrétny typ kapsúl, ktorý umiestnite do kávovaru. Počkáte, kým sa voda zohreje (oveľa rýchlejšie v porovnaní s kanvicou) a stlačíte príslušné tlačidlo. Niektoré nižšie triedy nedisponujú automatickým vypnutím a túto prípravu kávy si musíte odsledovať. Vyššie triedy to však zvládnu aj bez vašej asistencie, s týmto modelom sa tak nebudete musieť absolútne o nič starať. Kávovary Krups sú preslávené svojimi kapsulovými verziami, určite si tak budete mať z čoho vyberať, no nijako za nimi nezaostávajú napríklad ani tie od výrobcu Bosch.

Výhody, ktoré hovoria v ich prospech
Tieto modely sú pomerne vyhľadávané aj v slovenských domácnostiach a vo veľkej miere sú pre mnohé rodiny práve voľbou číslo jeden. Preferované sú najmä z dôvodu jednoduchej manipulácie a rýchlej obsluhy. V menších bytových jednotkách sú taktiež vítané, nakoľko sú typické svojimi malými, no kompaktnými rozmermi.
Zoznam výhod týmto ešte nekončí, tieto typy možno zaradiť medzi najlacnejšie kávovary. V neposlednom rade je veľmi žiadaná najmä ich variabilita pri výbere nápojov. Či už obľubujete rôzne alternatívy kávy alebo si každý vo vašej rodine potrpí na iný druh, práve s kapsulovým kávovarom nebudete mať ani z tohto hľadiska problém.

Pozornosť venujte aj pri výbere
Pri tomto type sa mnohí mylne domnievajú, že o čerstvosti kávy nemožno hovoriť. Keďže sú tieto kapsule hermeticky uzavreté, váš lahodný nápoj rozhodne nijako nestratí na kvalite a čerstvosti. Výber kávovarov nie je nijako obmedzujúci, na súčasnom trhu nájdete desiatky z nich. Známe sú tie od výrobcov Krups či Bosch, no určite poznáte aj kapsule Tassimo či prístroj Nespresso. Tieto modely sa môžu vzájomne od seba líšiť. Kým jeden model môže sám pozastaviť prípravu nápoja, pri inom tak musíte urobiť vy. Sledujte aj ďalšie dôležité parametre a funkcie. Venovať sa by ste mali napríklad aj tomu, či má kávovar možnosť nastaviť výšku podstavca, ale aj to, aké má funkcie. Na zamyslenie je však aj plocha, čo slúži k ohrevu šálok či kávovar s energeticky úsporným režimom. Práve taký vám ušetrí čas tým, že sa pomerne rýchlo zohreje a dokonca sa aj po určitom čase automaticky vypne.
Kapsulový kávovar patrí k tým preferovanejším, no niet sa čomu diviť. Rad kvalít a výhod sa totiž postarajú o to, že si nájde svoje zaslúžené miesto v nejednej slovenskej domácnosti. Tento prístroj patrí k tým lacnejším v porovnaní s ostatnými modelmi, no rátať treba s pravidelným dokupovaním kapsúl. Kto však preferuje rýchlosť a jednoduchosť, ten takýto spôsob uvíta.

Zdroj obrázka: rawf8 / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu