Príbeh pre všetkých, ktorí nechcú prísť o vôňu života

0
483
Pekár a vôňa príbehov

Pekár a vôňa príbehov je moderná rozprávka o novom pohľade na svet, ktorá sa dotkne vášho srdca a isto sa zamyslíte nad nejdenou situáciou. Zo slov a riadkov doslova cítiť múdrosť, láskavosť, pohodu a pokoj.

Chlebové cesto je ako život, treba s ním pracovať, miesiť ho, až kým nedozrie. Rovnaké poznanie prekvapí aj primabalerínu Sofie, ktorej zranenie zničí závratnú kariéru. Neustále si kladie otázky:
Kto ju bude milovať, keď sa stratila zo svetla reflektorov?
Kým vlastne je, keď viac nie je baletkou?

Keď si prečíta inzerát, že v neďalekej pekárni hľadajú výpomoc, je rozhodnutá skúsiť to. A napokon sa jej to vyplatí: v malej pekárni totiž prekvapivo nájde oveľa viac ako len zamestnanie, pri ktorom môže zabudnúť a ktoré by mohlo byť jej novým zmyslom života.
Nájde tam múdrosť jednoduchého pekára, šťastie v drobnostiach, odvahu zmeniť sa a nájsť novú životnú cestu.
Sofie získava odvahu, aby sa vzchopila, aby sa posunula vpred, aby konala…a postupne zmení pohľad nielen na seba samú, ale aj na svet a ľudí naokolo. Všetko zrazu opäť vonia a lahodne chutí.

Carsten Henn nám prináša veľmi citlivý a dojímavý príbeh z malej pekárničky, v ktorej sa nepečú iba lahodné chleby a žemle, ale aj skvostné myšlienky na zamyslenie a voňavé príbehy bežných ľudí. „Carsten Henn v knihe Pekár a vôňa príbehov prináša pozoruhodný román, ktorý ohreje čitateľa ako hebká mäkká deka a vyvolá v ňom nezabudnuteľný zážitok.“
Sven Pistor, WDR 2 Lesen

Carsten Sebastian Henn je nemecký spisovateľ, dramatik a novinár, ktorý sa narodil v roku 1973 v Kolíne nad Rýnom. Vyštudoval národopis, sociológiu a geografiu a vzdelanie si doplnil v Austrálii ďalším štúdiom etnografie a vinohradníctva. Jeho autorský záber je široký – píše poéziu, drámu, kriminálne aj ľúbostné romány, knihy o psoch, o jedle či príbehy na dovolenkové čítanie. Pre noviny píše o víne a hodnotí úroveň reštaurácií. Ak sa práve nevenuje svojej vášni pre varenie, určite pátra po nových kulinárskych zážitkoch. Vďaka jeho záľubám mu v jeho vlasti udelili titul „Nemecký kráľ kulinárskych krimirománov“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu