Sedacie vaky sú čoraz obľúbenejšou variantou oproti klasickým záhradným kreslám či lehátkam. Sú omnoho ľahšie, komfortnejšie sa na nich sedí a niektoré sú svojim vizuálom doslova dizajnérskym kúskom. Zaobstarajte si do exteriéru pohodlný sedací vak, v ktorom strávite zvyšok leta s knižkou, či šálkou kávy. 

Pohodlné, aj praktické

Sedacie vaky sú už na prvý pohľad pohodlnou záležitosťou a okrem toho majú aj niekoľko ďalších predností. Jednou z nich je to, že vaky s guľôčkovou výplňou si viete jednoducho vytvarovať podľa seba. Hneď sa tak môžu premeniť na ležadlo, ale aj pohodlné kreslo s opierkou pre chrbát. Sedacie vaky určené do exteriéru však majú aj ďalšiu pridanú hodnotu. Sú obvykle vyrobené z vode odolného materiálu, takže vydrží nápory akéhokoľvek počasia. Udržuje sa jednoduchým umytím. Okrem toho sú vaky, ktoré majú snímateľnú vrchnú textíliu. Môže sa vyprať kedykoľvek je potrebné. 

Využiteľné počas celého roka

Keďže sú sedacie vaky variabilné, ich využiteľnosť nekončí posledným teplým letným dňom. Jednoducho vak premiestnite do ktorejkoľvek izby v dome. V obývacej časti môže nahradí stoličku alebo kreslo, ale jeho umiestnením do priestoru viete vytvoriť v byte i zaujímavú oddychovú zónu, napríklad kútik na čítanie. Sedacie vaky sú tiež obľúbeným prvkom v detských izbách a skvelo poslúžia na oddych aj v pracovni. 

Rôznorodosť materiálov i vzorov

Sedacie vaky sú v súčasnosti dostupné vo farbách, tvaroch, i vzoroch od výmyslu sveta. Každý si tak vie vybrať vak podľa svojich preferencií. Z farieb prevládajú najmä zemité odtiene, ktoré sa dajú skombinovať prakticky so všetkým, ale aj výraznejšie farby ako je neónová žltá, červená či zelená. Geometrické tvary alebo výraznejšie abstraktné vzory vakov vyčaria na vašej terase hravú letnú atmosféru. 

Nafukovací variant

Sedacie vaky sú zväčša plnené guľôčkovou výplňou, ale aj inými tvarovateľnými materiálmi. Existujú však aj nafukovacie sedacie vaky, ktoré sa nafúknu podobne ako nafukovacie doplnky do vody. Sú vyrobené zväčša z nylónu, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu. Takýto vak využijete pri vode, na letných festivaloch, ale aj na záhrade. Výhodou je, že ak vak už nebudete využívať, ľahko ho sfúknete, poskladáte a odložíte na ďalšiu sezónu. Sú teda aj veľmi skladné, čo iste ocenia najmä majitelia menšej terasy, či balkóna. 

Text: Michaela Miňová, Foto: Tuli, unsplash.com a pinterest.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu