Túžite po novom dizajne interiéru, no nechce sa vám investovať do výraznejšej premeny? Vyskúšajte teda lamelový akustický panel, ktorý sa začína čoraz viac objavovať v moderne ladených priestoroch. Je skvelou voľbou, ako oživiť holé steny v domácnosti, no zároveň aj štýlovým a neprehliadnuteľným prvkom. 

Dekoračný prvok

Drevo nikdy nevyjde z módy a čoraz viac sa začína objavovať v interiéri nielen v podobe nábytku, ale aj dekorácií, či zaujímavých bytových prvkov. Jedným z nich je akustický panel z drevených lamiel, ktorým za chvíľu zmeníte charakter miestnosti. Pôvodne boli akustické panely navrhnuté, aby znižovali hlučnosť v priestore. Postupom času však prešli vizuálnou premenou a niektoré slúžia už aj ako dekoračný prvok v interiéri. A to konkrétne drevené panely, ktoré sa dajú umiestniť nielen do obývačky, či spálne, ale aj do kúpeľne, či predsiene. 

Drevený efekt

Ak túžite zútulniť svoj domov, drevené lamely sú nepochybne skvelou voľbou. Odhlučnia priestor, ale viete vďaka nim vkusne a zároveň moderne zariadiť interiér. Striedanie jednotlivých lamiel vytvára skutočne zaujímavý efekt. Ak nechcete zvoliť do priestoru drevené lamely, existujú aj lamelové panely, ktoré imitujú drevo a sú tak cenovo omnoho dostupnejšie. Čo sa týka odtieňov, na trhu sú lamely od tmavších farieb až po svetlé a biele odtiene. V extravagantnejších interiéroch nájdu dokonca uplatnenie aj lamely v zlatom prevedení. 

Oživenie priestoru

Bytoví dizajnéri s obľubou používajú lamelový panel ako netradičný prvok v interiéri. Jednoducho ním nahradíte tapety, ale tiež obrazy. Lamelový panel môže slúžiť tiež na optické predelenie miestností. Najčastejšie oddeľuje kuchyňu od obývacej časti, či vstupnú chodbu od dennej zóny. Čoraz viac si však takéto lamely nachádzajú miesto aj v kuchynskom dizajne, keďže sa dajú umiestniť namiesto kuchynskej zásteny. V kúpeľni naopak viete za lamelovú stenu šikovne ukryť napríklad radiátor. Lamelová stena však efektne vyzerá aj v obývačke, kde sa dá umiestniť za televízor. 

Netradičný prvok

Zdá sa vám lamelová stena fádna a radi by ste ju niečím oživili? V súčasnosti je obľúbeným prvkom akustických lamelov aj ich nasvietenie, ktoré dokáže plnohodnotne nahradiť iné osvetlenie v priestore. Obľúbené je však aj vyplnenie drážok lamiel dekoračným stabilizovaným machom a tak lamelová stena môže vyzerať ako veľký prírodný obraz. 

Text: Michaela Miňová 

Foto: pinterest.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu