LÁSKA NA PRACOVISKU! ÁNO, ČI NIE?!

Svet plný práce, zhonu a stresu. Každodenná realita mnohých žien. Zamestnanie pohltí väčšiu časť nášho života a na lásku nemáme niekedy ani pomyslenie…pomyslenie možno áno, ale kedy a kde ju hľadať? Niekedy sa svet práce zdá byť tou jedinou možnou cestou…ale…

Priznajme si, je to tak. Mnohé z nás sú natoľko zaneprázdnené a zanietené profesiou, že pre ňu žijú, dýchajú a milujú ju. Milovať by sme chceli aj muža. Ale, kde ho nájsť, keď stále iba pracujeme? Na pracovisku! Pre niekoho ideálna kombinácia profesného a milostného života. Už nemusíte uvažovať nad tým, že sa dnes nestretnete. Máte ho predsa pri sebe. Aj keď si každý idete „to svoje“. Jeden mailuje, druhý telefonuje. No je tam. Cítite jeho prítomnosť, vôňu, ste s ním!

KEĎ PRÍDE, TAK PRÍDE, NEHOVORTE LÁSKE NA PRACOVISKU STOP!

…a pokúste sa nájsť svoje šťastie…

POZNÁME JEJ VÝHODY!

Aj štatistiky jej dávajú zelenú! Podľa zistení, majú romance v pracovnom prostredí veľké percento úspešnosti. Až štvrtina z nich, milé žienky, končí pred oltárom! Tak toto ste iste netušili.

…prečo sú tak úspešné?…

Jasné, veď svoju lásku si môžeme nájsť aj na bláznivej nočnej párty, v klube alebo v tej kaviarni, kam tak rady chodievame. Lenže stáva sa, že náš fešák nás sklame ihneď pri ďalšom rande. Ten, ktorý sa zdal byť v danej chvíli pán dokonalý, sa prejaví ako fiasko. I preto je láska na pracovisku iná. Milovaného kolegu spoznáme v rôznych situáciách, v strese. Poznáme jeho hobby. Máme ho pred sebou deň, čo deň. Žiadne „dohadovačky“, kedy a kde sa vidíme, kedy a kde sa konečne stretneme.

Nie je Vám smutno, ste s ním, je Vám dobre. Hoci počas pracovnej doby neprehodíte spolu ani slovko, aj to očko, čo sem-tam po sebe hodíte má svoje čaro a rovnako i ten obed, ktorý spolu strávite.

Samozrejme, je to krásne, nádherné, ideálne, dokonalé…ak všetko ide podľa plánu. Keď Vám to „klape“. Ale, čo ked raz príde ten deň D?

OTVÁRAME RIZIKÁ!

Deň D? Nie ten, v ktorý si poviete svoje „áno“. Naopak! Ten okamih, kedy sa to všetko zrazu skončí. Láska. Rozišli ste sa! Rozišli ste sa…iba s ním, ale nie so svojou prácou. A ani on! Ako ďalej, čo teraz?

Zrazu nie je pre Vás potešením, keď ho „tam“ máte. Keď je za Vami, keď ho počujete. Prekáža Vám všetko…že sa rozpráva s tou kolegyňou, na ktorú ste i tak vždy trochu žiarlili. Jeho skvelý parfém, ale Vy si už k nemu nikdy neprivoniate. Naopak, ak ste sa rozišli v zlom, nemôžete ho ani cítiť. Je to jednoducho rozchod ako každý. Bolí a rany sa hoja pomaly.

Zíde z očí, zíde z mysle!…pri láske na pracovisku to nehrozí…

To býva zvyčajne riešením mnohých bolestivých rozchodov. Prestanete sa stretávať a zabudnete. Na romancu, na bolesť a o niekoľko týždňov ste zase vo svojom „živle“. Na pracovisku? Nereálne. Z očí nezíde a z mysle tiež nie. Ak ste ho skutočne mali rady, vždy Vás pichne v hrudi, keď ho zbadáte. Nikdy to už nebude ono, aj keď sa s tým vyrovnáte a nájdete si druhého. Napätia v práci sa nezbavíte. Profesiu zmeniť nechcete, alebo si to nemôžete dovoliť…a on tiež nie. Veru, risk nemusí byť vždy zisk.

OPLATÍ SA RISKOVAŤ?!

My hovoríme – ÁNO! Ak by ste to s ním neskúsili, nikdy by ste sa nedozvedeli, ako to dopadne. Mali by ste ho platonicky vo svojom srdci, vo svojej hlave. Pýtali by ste sa samej seba „Bol on ten pravý ?“ Takto už viete, že aj keď teraz trpíte, aspoň ste dali toho všetko. Seba, svoju myseľ, svoje srdce. I keď to nevyšlo.

A napokon, nikdy neviete! Možno budete tie šťastné a skončíte spolu pred vysneným oltárom!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu