Séra nabité aktívnymi látkami, ampulky, drahé šampóny, masky, olejčeky či zázračné vitamíny. Ak ste aj vy do svojich vlasov investovali stovky eur, dlhodobo sa o ich kvalitu  staráte, no výsledky sa stále nedostavili, je tu ešte jedna možnosť.

Investovať do vzdelania

V tomto prípade do kurzov, ktoré vedú profesionálky z oblasti kaderníctva a trichológie a o svoje know-how sa rozhodli podeliť s verejnosťou. O svojich vlasoch a vlasovej pokožke sa dozviete informácie, ktoré navždy vyriešia vaše problémy a investícia sa vám v podobe želaného efektu a zminimalizovania krokov bežnej rutiny vráti do niekoľkých mesiacov.

Mária Juríková je známa slovenská trichologička a odborníčka na starostlivosť o vlasy. Okrem komplexných vlasových služieb, ktoré so svojim tímom poskytuje v salóne YOU HAIRSTYLING, aktuálne vyučuje na odborných školách po celom Slovensku. Ako úplnú novinku teraz prináša unikátne kurzy profesionálnej starostlivosti pre širokú verejnosť.

Mária Juríková

Predstavuje široký výber kurzov zameraných na všetky typy vlasov. Jej kurz trichológie je jedinečnou príležitosťou pre tých, ktorí chcú hlbšie porozumieť svojej vlasovej pokožke a zdokonaliť sa v starostlivosti o vlasy. Mária Juríková a jej tím v trichologickom salóne YOU HAIRSTYLING, pripravili na tento rok päť rôznych kurzov pre širokú verejnosť. Kurzy pod vedením trichologičky sú šité na mieru pre každého jedného účastníka, čo umožňuje efektívne a osobné vzdelávanie v oblasti starostlivosti o vlasy, aké na Slovensku doteraz nebolo dostupné. Aktuálne sú otvorené kurzy pre rovné a kučeravé vlasy, kurzy starostlivosti o detské vlasy, kurzy pre blondíny a kurzy trichológie. (detaily k jednotlivým kurzom nižšie).

Mária búra mýty o vlasovej starostlivosti, pričom jej zákazníčky a zákazníci častokrát už pri prvej návšteve zistia, že o svojich vlasoch vedeli veľmi málo. A práve preto sa trápili s ich chronickou nekvalitou.

„Po tom ako som si otvorila salón a aktívne sa začala zaujímať o priebeh jednotlivých ošetrení a služieb, som stále narážala na rovnaký problém, keď som sa s klientkami rozprávala o ich vlasoch. Lupiny, svrbenie, padanie vlasov…tak som začala pátrať ako je možné, že tento znak má toľko žien rovnaký, až som sa dostala k trichológii a tam mi konečne začali dávať veci zmysel. Toto know-how chcem predávať ďalej a dosiahnuť to, že všetci budú mať základné znalosti o tom, ako mať zdravú vlasovú pokožku a kvalitné vlasy dlhodobo,“ vysvetľuje motiváciu spustenia kurzov pre verejnosť Mária Juríková.

Každý kurz zahŕňa individuálnu konzultáciu

Mária v ňom poskytuje priame a  odborné poradenstvo a odpovedá na špecifické otázky jednotlivých účastníkov. Okrem trichológie sú kurzy zamerané na konkrétne typy vlasov ako sú kučeravé, blond alebo rovné vlasy. „Naše kurzy nebudú len o základnom vzdelávaní, ale aj o zdieľaní dlhoročnej praxe a praktických skúseností, ktoré náš tím denne zbiera. Sú ideálnou príležitosťou pre každého, kto si chce rozšíriť vedomosti a zručnosti v starostlivosti o vlasy nie len teoreticky, ale potrebuje riešiť konkrétne problémy,“ dopĺňa trichologička.

Z kurzov si účastníci odnesú informácie o stave ich vlasovej pokožky a kvalite vlasov, hodnotné know-how, presné postupy starostlivosti o konkrétny typ vlasu, informácie o tom, ako si správnej zvoliť kozmetiku a nastaviť rutinnú starostlivosť, čo im pomôže dosiahnuť zdravšie a lepšie vyzerajúce vlasy takmer okamžite. Budú schopní ovládať rôzne techniky úpravy vlasov tak, aby vlasy nepoškodzovali, vrátane fénovania, používania žehličiek a kulmy, čo im umožní experimentovať s rôznymi štýlmi a účesmi, no udržať si vlasy stále zdravé a kvalitné. Absolventi získajú praktické rady a triky priamo od odborníkov, individuálna konzultácia s Máriou Juríkovou umožní účastníkom získať personalizované riešenia pre ich špecifické potreby a problémy týkajúce sa vlasov.

Mária a jej tím sa v ich trichologickom salóne venujú trichológii, ktorá skúma pokožku hlavy a vlasy samotné. Upozorňujú však, že kaderníci alebo trichológovia nie sú lekári. Unikátna talianska kozmetika OWAY, s ktorou Mária výhradne pracuje, je vďaka svojmu čistému zloženiu a unikátnym výrobným procesom ideálna na riešenie problémov s vlasovou pokožkou a udržanie zdravých a  krásnych vlasov dlhodobo.

Ako sama hovorí: “Starostlivosť o vlasy je celá veda. Ak túžime po tom, aby boli naše vlasy skutočne korunou krásy navždy, mali by sme venovať pozornosť aj vlasovej pokožke, životnému štýlu a nášmu celkovému zdraviu. Nedostatočná kvalita vlasov totiž nemusí súvisieť len s nesprávnou starostlivosťou či kozmetikou. Problémy s  vlasmi môžu prameniť zo zdravotných ťažkostí, o ktorých nemusíme ani tušiť. Odhaliť ich dokáže odborné trichologické vyšetrenie.“ A na záver dopĺňa:  „Vedecké a medicínske poznatky sa neustále vyvíjajú. Získavame nové poznatky o tom, prečo niektorá choroba vznikne, ako sa vie utlmiť aj bez syntetických liekov, čomu sa vyvarovať. Aj vo vyspelejších krajinách je trichológia v kaderníckom svete ešte stále unikát. My tu máme naozaj šikovných ľudí, ktorí ak robia svoju profesiu s láskou, sú podľa mňa na naozaj svetovej úrovni. Aj týmito kurzami chceme rozšíriť povedomie o nových procesoch, produktoch a technikách, ktoré dlhodobo prispievajú ku krásnym a zdravým vlasom.“

Desatoro domácej starostlivosti o vlasy a vlasovú pokožku podľa trichologičky Márie Juríkovej.

1. Kondicionér používajte pri každom umytí, nakoľko uzatvára vlas a vracia mu jeho pôvodné PH.

2. Šampón, maska, kondicionér je správne poradie používania vašich produktov.

3. Vlasy fénujeme po každom umytí (aj muži!), na nevyfénovanej pokožke sa tvoria plesne.

4. Používajte termálnu ochranu na vlasy vždy pri každom fénovaní.

5. Kefy, hrebene a aj fén si treba pravidelne čistiť. Každý fén má totiž vlastný filter.

6. Vlasy je najlepšie umývať ráno, nakoľko cez noc sa detoxikuje pokožka.

7. Ak máte problém na vlasovej pokožke, riešte ho ihneď s odborníkom, nie sami!

8. Spite na hodvábe, ideálne s jemne vyčesanými vlasmi na hodvábnej poduške.

9. Nájdite si svojho kaderníka, ktorému môžete skutočne veriť. 

10. Nastavenú rutinnú starostlivosť dodržiavajte poctivo a dlhodobo.

PONUKA KURZOV:

Kurz: Rovné vlasy – sobota 18. máj 2024

Čo sa naučíte?

 • Konzultácia pre každú účastníčku osobne.
 • Ako si správne vybrať kozmetiku pre svoje vlasy?
 • Ako si správne umývať hlavu?
 • Ako sa doma vyfénovať do objemu/do hladka?
 • Ako si spraviť vlny na bežné nosenie?
 • Aké stylingy používať, aby účes držal počas dňa?

Čo si treba priniesť? Vlastný fén, kefy, hrebene, žehličku aj kulmu (ak používate).

V cene je občerstvenie a gin&tonic.

Kurz: Deti a ich vlasy – sobota 8. jún 2024

Čo sa naučíte?

 • Ako umývať detské vlasy?
 • Akú kozmetiku vybrať na detské vlasy a prečo?
 • Akú doplnkovú starostlivosť používať?
 • Aké účesy sú vhodné pre malé deti?

Čo si treba priniesť? Fén, kefy a hrebene.

V cene je občerstvenie a limonády.

Kurz: Blondíny – sobota 21. september 2024

Čo sa naučíte?

 • Konzultácia pre každú účastníčku osobne.
 • Ako si správne umývať hlavu?
 • Ako si správne vybrať kozmetiku pre svoje vlasy?
 • Ako sa doma vyfénovať do objemu/do hladka?
 • Ako si spraviť vlny na bežné nosenie?
 • Aké stylingy používať, aby účes držal počas dňa?

Čo si treba priniesť? Vlastný fén, kefy, hrebene, žehličku aj kulmu (ak používate).

V cene je občerstvenie a koktaily.

Kurz: Kučeravé vlasy – 12. október 2024

Čo sa naučíte?

 • Konzultácia pre každú účastníčku osobne.
 • Ako si správne umývať hlavu?
 • Ako si správne vybrať kozmetiku pre svoje vlasy?
 • Ako si upravovať kučery?
 • Aké stylingy používať?

Čo si treba priniesť? Vlastný difuzér a kefy.

V cene je občerstvenie a ginové koktaily.

Kurz: Trichológia – sobota 16. november 2024

Čo sa naučíte?

 • Konzultácia pre každú účastníčku osobne.
 • Ako si správne umývať hlavu?
 • Ako si správne vybrať kozmetiku pre svoje vlasy?
 • Analýza stravy a hygiena pri ochoreniach vlasovej pokožky.
 • Ako sa doma vyfénovať do objemu/do hladka?
 • Aké stylingy používať na bežný deň?

Čo si treba priniesť? Vlastný fén, hrebene a kefy. V cene je občerstvenie a nealko koktaily

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu