Jeseň hrá farbami až máte chuť preniesť kúsok čarovnej jesennej prírody aj k vám domov. Oranžová, žltá, či hnedá vnesú do interiéru teplo a skutočnú pohodu. Ozdobte svoj príbytok roztomilými tekvičkami, gaštanmi a prevoňajte ho vôňou jabĺk. Užite si túto jeseň naplno aj vďaka štýlovým dekoráciám!

Dary prírody

Príroda je počas jesene neskutočne štedrá. Ak chcete svoj domov skrášliť jesennými dekoráciami, nemusíte ich hneď kupovať. Stačí, ak sa prejdete prírodou a nazberáte šišky, sfarbené listy, či okrasné rastliny. Tie môžete následne umiestniť na ozdobný podnos, alebo do vázy a jesenný aranžmán je na svete! Interiér oživia aj ozdobné trávy, či pampasy. Môžete ich natrhať v prírode, no ak chcete, aby vám zdobili príbytok dlhšie, siahnite po konzervovaných rastlinách. 

Veniec ozdobí každé dvere

Aj vaše vstupné dvere si počas jesene zaslúžia malý refresh. Dodáte im ho pomocou  jesenného venca. Veniec z typických darov jesennej prírody, ako sú šišky, gaštany, jabĺčka či pestrofarebné listy si ľahko zhotovíte aj doma. Túto jeseň budú trendom vence vo veselých oranžových i žltých tónoch, ale aj v extravagantnejšom duchu, napríklad zo slamy. Nezabudnite okrem venca pred dvere domu, či bytu umiestniť aj rohožku v jesennom štýle. Taktiež zaujímavý jesenný aranžmán, pozostávajúci zo stále obľúbenejších tekvičiek a lucerien. Efektná jesenná výzdoba každému spríjemni vstup do vášho príbytku. 

Hra so svetlom

Pri všetkých jesenných dekoráciách a aranžmánoch nezabúdajte ani na sviečky, lucerny, či dekoračné svetielka. Po zotmení vyčaria pravú jesennú atmosféru. Sviečky, či svetielka umiestnite nielen na stôl, ale aj na parapetu okien, či balkón. Voľte svetielka v teplých tónoch. Vyhýbajte sa studenému svetlu, ktoré by mohlo typickú jesennú atmosféru narušiť. 

V americkom štýle

Pre Američanov sa jeseň nesie v znamení osláv Halloweenu. Tento sviatok sa postupne udomácňuje aj v našich končinách a v interiéri sa tak okrem tekvíc objavujú aj rôzne dekorácie s motívom lebiek a strašidiel. Ak preferujete jesennú výzdobu v tomto štýle, okrem interiéru nezabúdajte vyzdobiť aj exteriér. Slamený strašiak, gigantické tekvice a obrovské množstvo svetielok sú to pravé pre všetkých milovníkov extravagancie. 

Pripravila: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu