Last minute jarná očista tela i ducha

Aj vy máte iste pocit, že všetky vaše priateľky už majú dávno za sebou jarnú detoxikáciu organizmu i ducha. Počas zimy totiž organizmus akosi zaspal a bolo potrebné prebudiť ho zo zimného spánku a naštartovať novú etapu roka. Nevešajte hlavy, ak ste trošku zaspali aj vy. Ako sa totiž hovorí, lepšie neskoro ako nikdy, preto chyťte šancu za pačesy a doprajte si poriadnu očistu organizmu i vašej duše napríklad aj teraz, v lete. Navyše, túto ,,hygienu“ určite ocení aj vaša figúra, ktorá sa bude vďaka nasledujúcim tipom v úsporných plavkách cítiť ako doma!

 Počuli ste už o matcha čaji?

 V poslednej dobe aj na vás určite číha z každého kroku zelený prášok, ktorému ste doposiaľ možno nevenovali až toľko pozornosti. Chyba! Matcha je totiž dokonalým ekvivalentom kávy, ktorý navyše telo zbaví nechcených látok. Okrem toho, ak siahnete po variante, ktorý obsahuje len malé množstvo sacharidov a vysoké množstvo bielkovín, vaše tuky dostanú čoskoro na frak. Telo sa totiž vďaka zníženému počtu sacharidov dostáva v ideálnych podmienkach do stavu tzv. ketózy, kedy začnete čerpať energiu z vlastných tukov, a tak chudnete. ,,Tieto bielkoviny navyše ochraňujú našu svalovú hmotu. Netreba tiež zabúdať na priaznivé účinky matcha čaju, ktoré vás príjemne naštartujú a poskytnú energiu na celý deň,“ hovorí Martina Dvořáková, odborníčka na proteínovú diétu z KetoDiet.

Začnite rannou psychohygienou, vďaka ktorej bude aj práca radosťou

Vieme, že ranný budíček nebýva príjemný, ale určite vám pomôže zopár jednoduchých cvikov, ktoré vám dodajú energiu na celý deň a očistia trošku aj vašu dušu. Vyskúšajte napríklad horskú pózu – postavte sa s nohami pri sebe, trikrát sa hlboko nadýchnite, bradu držte mierne nadol. Ruky uvoľnite vedľa tela, pozrite sa dopredu. Roztiahnite nohy mierne od seba, pohľad upriamte dopredu, ruky zdvihnite smerom hore a vydýchnite. Opakujte niekoľko krát, prípadne vyskúšajte z pôvodnej pózy aj ,,stoličku“. Nohy dajte mierne od seba, paže zdvihnite hore, zhlboka sa nadýchnite a zlomte telo do 45 stupňového uhla. Ohnite kolená, akoby ste sedeli na stoličke a vydýchnite práve vtedy, keď zatlačíte na sedaciu časť. Dbajte na vystretý chrbát. Cvičenia môžete opakovať, či prípadne meniť s inými pozíciami podľa vašich predstáv a schopností.

So zelenou pokračujte

Ak patríte k vyznávačom zelenej, určite vyskúšajte jednoduchú špenátovú polievku, prípadne rýchly smoothie zo zeleného jablka, uhorky, či listového špenátu. ,,Listový špenát obsahuje okrem iného účinný antioxidant luteín, ktorý pôsobí pozitívne na náš zrak a podľa niektorých odborníkov dokonca pomáha predchádzať vzniku šedého zákalu. Zároveň v ňom nájdeme veľký obsah kyseliny listovej, ktorá má priaznivý vplyv na tvorbu krvi a duševnú pohodu,“ dodáva Dvořáková. Vaše telo a postava vám budú v lete určite za tieto kroky vďačné!

Na špenátovú polievku potrebujeme:

500 g špenátových listov 

3 ks šalotky

2 zelené papriky 

500 ml zeleninového vývaru 

Soľ a korenie podľa chuti

Postup:

Špenátové listy pokrájame, cibuľku tiež. Zeleninový vývar uvedieme do varu, pridáme cibuľku a varíme 5 minút na najnižšom stupni varu. Vmiešame špenát, pridáme soľ a korenie a na záver spolu zmixujeme tyčovým mixérom.

foto: KetoDiet

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu