Leto klope na dvere. Čo nezabudnúť do kufra na dovolenku?

Doba letných dovoleniek je na spadnutie. Cestovnú horúčku veľmi často sprevádza až panická hrôza z toho, že sme niečo zabudli zabaliť. Okrem hygieny, nabíjačiek alebo náhradného oblečenia sú však aj veci, ktoré by nás ani nenapadlo si so sebou vziať, ale nakoniec nám môžu byť častokrát dôležitým spoločníkom. Pritom v kufri nezaberú viac miesta, než vreckovky alebo peňaženka. Čo si na cesty pre istotu vždy pribaliť?

Čelovka Ledlenser

Nikdy neviete, kedy sa dostanete do situácie, v ktorej budete potrebovať vidieť tam, kde vidieť nie je. Zrak je najdôležitejší ľudský zmysel, a pretože človek nie je uspôsobený videnie v tme, je čelovka niečím, čo by v žiadnom kufri nemalo chýbať. Jednou z najspoľahlivejších čeloviek je Ledlenser MH7, ktorá vydrží svietiť až 60 hodín, má vynikajúci výkon 600 lm a dosvieti na vzdialenosť 200 m. Je odolná proti vode, prachu i pádu a ponúka aj rad technologických patentov. Výhodou je sedemročná záruka, vďaka ktorej vám čelovka vydrží mnoho, mnoho ciest, a možno aj zachráni mnoho, mnoho situácií.

www.ledlenser.sk

Multitool Leatherman

Aj doma sa vám určite mnohokrát stane, že potrebujete mať po ruke nôž, kliešte a skrutkovač. Doma ale pravdepodobne máte debnu s náradím, ktorú ťahať na cesty by bolo asi nepraktické, však? Našťastie existuje Leatherman, výrobca multitoolov, napr. Skeletoolu, ktorý v ľahkom 10 centimetrov dlhom tele zahŕňa 7 nástrojov, vrátane kliešťov, noža, otvárača či skrutkovača s niekoľkými bitmi. Môžete ho nosiť vo vrecku či v batohu a nebudete o ňom vedieť. Navyše záruka na produkty od tejto značky je štvrť storočia! A verte, že ho budete neraz potrebovať.

www.leatherman.sk

Powerbanka so solárnym panelom Goal Zero

Powerbanku má dnes so sebou na cestách kdekto. Čo keď sa vám ale powerbanka vybije, práve keď sa vám to najmenej hodí? Ako sa dostanete k zdroju energie, keď akurát nie ste pri elektrickej sieti? Od toho je tu značka Goal Zero, ktorá funguje ako spoľahlivý systém získavania, uchovávania a využívania solárnej energie. Stačí vziať so sebou powerbanku a solárny panel od Goal Zero, napr. odolný Venture 30 a skladný Nomad 7 Plus, a môžete získavať energiu kedykoľvek a kdekoľvek, rýchlo a jednoducho.

www.goalzero.sk

Extra odolné slnečné okuliare Wiley X

Slnečné okuliare si na dovolenku, obzvlášť tú letnú, berie takmer každý z nás. Kvalitné okuliare z vysoko odolných materiálov určených (nielen) do extrémnych podmienok a s osem vrstvovými šošovkami, to už je ale iná liga! Značka Wiley X sa zameriava na výrobu maximálne odolných a kvalitných okuliarov. Sú balisticky testované podľa prísnych noriem Amerického národného štandardizačného úradu ANSI, a ich šošovky sú postavené na niekoľkých patentovaných technológiách, ktoré zaisťujú maximálnu ochranu pre vaše oči ako proti UV žiareniu, tak proti prachu či vode. Pôvodne armádne okuliare sú teraz k dispozícii v modernom športovom dizajne pre širokú verejnosť.

www.styleandsafety.sk   

Outdoorové jedlo Adventure Menu

Na cestách, ak práve nejdete na all-inclusive zájazd, môže nastať chvíľa, že budete hladní, ale civilizácia bude až príliš ďaleko od vás. Na takúto situáciu sa môžete pripraviť s Adventure Menu. Česká značka vyniká vo výrobe trvanlivého plnohodnotného jedla, ktoré vo vrecúšku pohodlne schováte do batohu. Vydrží až tri roky, ale keď ho ohrejete, chutí stále ako čerstvé. To najzaujímavejšie na Adventure Menu je však fakt, že vďaka špeciálnemu a jednoduchému samoohrevnému systému si môžete jedlo ohriať úplne bez použitia ohňa či elektriny! Pochutnajte si napr. na teplom guláši či mäsových guliach, kedykoľvek a kdekoľvek.

www.adventuremenu.sk

foto: Leatherman, Ledlenser, Goal Zero, Wiley X a Adventure Menu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu