Sladká chuť Venezuely chytila za srdce aj Slovákov

Všetky variácie prémiového rumu Diplomático sa dajú ochutnať v novom showroome Acan 44 Premium Spirits

Celému svetu chutí prémiový rum Diplomático. Vďaka dovozcovi exkluzívneho alkoholu Acan Premium Spirits si ho vychutnávame aj na Slovensku. V novootvorenom showroome Acan 44 Premium Spirits sa však toho dá zažiť oveľa viac.

Venezuelský prémiový rum Diplomático, sladký a jemne drsný zároveň, je ako jeden z mála nositeľom kontrolovaného označenia pôvodu DOC. Znamená to, že je vyrobený vo Venezuele z najsladšej cukrovej trstiny, ktorá je vypestovaná taktiež výhradne vo Venezuele, zrie v sudoch z amerického bieleho duba minimálne dva roky a obsah alkoholu je 40 % až 50 %. „Destilérka DUSA v mestečku La Miel, kde sa Diplomático vyrába, je rodinná firma, ktorá veľmi dbá nielen na kvalitu svojho rumu, ale aj na životné prostredie a pracovné podmienky svojich zamestnancov,“ hovorí Michal Bátora, slovenský Diplomático Brand ambasádor. „To, samozrejme, nerobí chuť tohto rumu. Úspech mu prinieslo 20-ročné usilovné testovanie rôznych spôsobov a procesov, ako aj to, že sa vyrába zo stopercentne lokálnych surovín a na celý ďalší výrobný proces dohliadajú skúsení odborníci.“ 

Diplomático sa vyrába troma rôznymi metódami destilácie – metódou Batch Kettle, kontinuálnou metódou v stĺpcových kolónach a destilovaním v kotlíkoch. Každý druh z tejto kolekcie chutí trochu inak. Okrem spôsobu destilácie sa odlišujú aj časom zrenia a farbou na etikete.

Horúca novinka

Práve v týchto dňoch prichádza na Slovensko zelený Diplomático The Distillery Collection No.3, ktorý sa destiluje kotlíkovou metódou a zreje najdlhšie zo všetkých – 8 rokov v dubových sudoch, v ktorých predtým zrel bourbon. V jeho chuti poznať dokonalú harmóniu červeného ovocia s tropickými arómami, nechýbajú základné tóny medovej cukrovej trstiny a vanilky. Po rozvinutí chutí cítiť na podnebí jemné drevité nuansy v kombinácii s kávou a horkou čokoládou. Záver je veľmi elegantný, komplexný a dlhotrvajúci.

Aj tento Diplomático rum prináša na Slovensko spoločnosť Acan Premium Spirits. „Sme slovenská spoločnosť so slovenským kapitálom, ktorej cieľom je už viac ako dvadsať rokov prinášať na náš trh jedinečné a svetovo uznávané destiláty tej najvyššej kvality. Nikdy sme sa neprestali snažiť zvyšovať úroveň a kultúru pitia. Aj preto otvárame showroom Acan 44 Premium Spirits,“ vysvetľujeAndrej Slávik, Head of Marketing spoločnosti Acan Premium Spirits.

Symbolická 44

Novootvorený showroom nie je len exkluzívnou predajňou prémiových spiritov, ale aj miestom, kde sa dajú rôzne skvosty majstrov destilácie a blendingu ochutnať, kde sa môžu konať vydarené eventy či teambuildingy a kde to bude žiť tak, ako toto miesto žilo voľakedy. „Miesto a číslo sme nevybrali náhodou. Starší Bratislavčania si možno ešte pamätajú, že na Vysokej 44 bývala vychýrená vináreň, v ktorej sa servírovalo dobré víno a opražený chlieb s cesnakom. Pokiaľ ide o catering, ten je dnes už, prirodzene, niekde inde, ale pretože si ctíme históriu, tradície a kvalitu, chceme toto voľakedy slávne miesto oživiť. Ponúkneme v ňom nielen komerčne preferované značky dobrej kvality, ale aj skutočné klenoty medzi destilátmi. A, samozrejme, v takomto priestore nesmie chýbať cigarový salónik ani master classes pre fajnšmekrov,“ uzatvára A. Slávik z Acan Premium Spirits.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu