Amerika je kontinent plný nádherných prírodných krás. Niektoré jej oblasti pripomínajú Slovensko, iné lákajú tým, čo nikde inde vo svete neuvidíte. Mladý študent Adrián Vargončík strávil celé leto prácou v jednom z najkrajších národných parkov v spojených štátoch Sequoia National Park v Kalifornii. Ak sa vyberieš do USA, nezostávaj iba v slávnych mestách ako New York, Chicago či Los Angeles. Nesmieš vynechať ani americký západ, kde nájdeš tie najkrajšie národné parky celej krajiny.

Zbaľ si kufre do národného parku 

Znejú ti povedome mená národných parkov ako Yellowstone, Glacier, Grand Canyon, Denali, Zion alebo Bryce? Aj ty tu môžeš stráviť celé leto. Stačí ak si študentom denného štúdia univerzity alebo vysokej školy a máš aspoň komunikatívnu úroveň angličtiny. Práca v národných parkoch bol úplne nový program od Smaller Earth. Pozícia, na ktorú som sa v tom čase hlásil bola „housekeeping“ teda chyžný. Pracoval som v hoteli, kde som sa staral o čistotu izieb a komfort pre hosti, ktorí navštívili tento rezort počas leta, prezradil Adrián Vargončík. 

Leto v Národnom parku Sequoia 

Tento národný park sa nachádza v pohorí Sierra Nevada a má rozlohu 1 635 km². Park je známy pre stromy sekvojovce mamutie, vrátane stromu generála Shermana, ktorý je najväčším stromom na svete.Práca v národnom parku ma oslovila skrz môj blízky vzťah k prírode. Aktuálne už zase riešim budúce leto v Sequoi a po skončení práce  by som chcel cestovať a navštíviť aj rôzne národné parky po celom území USA,“ prezrádza mladý študent. 

Leto v USA plné pozitív 

Leto v národnom parku ponúka príležitosť zoznámiť sa s  novou kultúrou, pracovať v medzinárodnom prostredí a spriateliť sa s ľuďmi z iných krajín či zdokonaliť sa v angličtine. Bol som tam jediný chalan zo Slovenska, tým pádom  komunikácia bola možná len v anglickom jazyku. Strávil som takmer štyri mesiace v USA so super ľuďmi a získal som doživotné priateľstvá, zarobil slušné peniaze, spoznal kus novej krajiny a samozrejme zdokonalil angličtinu, tak nepociťujem žiadnu stratu. Vidím v tom len pozitíva.“ Viac informácií nájdeš na stránke www.smallerearth.com/sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu