Ľúbostný trojuholník a rozhodnutie, ktoré bude musieť urobiť!

0
357
Papierový palác

Miranda Cowley Hellerová síce pracovala ako scenáristka a vedúca výroby úspešných dramatických seriálov HBO, no Papierový palác je jej prvou knihou…a absolútne neodolateľnou. Knihu si vybrala herečka Reese Witherspoonová do Knižného klubu (a ako vieme, Reese má na dobré knihy skvelý nos), preložili ju do 30 jazykov a už sa pripravuje jeho seriálová verzia.

Elle Bishopová sa jedného krásneho augustového rána znova zobudí na chate v Cape Code, kde jej rodina trávi letá už celé generácie. Toto ráno je však iné: kým ich právoplatní partneri vnútri debatovali, Elle so svojím starým priateľom večer predtým zažili vášnivé stretnutie v nočnej temnote.

Elle sa teraz bude musieť rozhodnúť medzi svetom, ktorý si vybudovala so svojím milovaným manželom Petrom, a životom, po ktorom so svojou láskou z detstva Jonasom túžili, kým ich životy nevychýlila z kurzu tragická udalosť.

Tento príbeh rozpráva desaťročia trvajúcu ságu jednej rodiny o láske, klamstve, tajomstvách a jednom desivom detskom rozhodnutí, ktoré hlavnej hrdinke navždy zmenilo život…
Papierový palác je odvážny román plný hlbokých citov, ktorý na príbehu zdanlivo obyčajného ľúbostného trojuholníka otvára Pandorinu skrinku ukrývajúcu devastačné účinky nefunkčných rodinných vzťahov.

Papierový palác

Mirandin štýl je nesmierne farbistý, svieži, už len okolitá príroda je úžasne opisovaná, takže máte chuť sa tam vypraviť.
Samotná zápletka je dôležitá, ale ešte dôležitejšie sú jednotlivé postavy, ktoré autorka vykreslila naozaj majstrovsky. Rodinných príslušníkov, aj priateľov. Šikovne cez nich približuje vzťahy, prepojenia, ale aj vnútorný svet niektorých z nich. Akoby rozmotávala klbko citov, myšlienok a túžob…a vy to so zaujatím sledujete.

„K príbehu ma inšpirovala moja predstava, že žijeme na dvoch úrovniach: vo svojej hlave a v reálnom živote. V mojom románe sú dve rovnako silné, ale absolútne odlišné podoby lásky. Okrem nej trauma (dúfam, že napokon zažehnaná) a ťarcha klamstiev,“ dodáva Miranda Cowley Hellerová.

Foto: Tatran

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu