Magické symboly. Odhaľte ich a naučte sa ich čítať

0
539
magické symboly

Kniha Magické symboly objasňuje symboly z histórie, umenia a kultúry dešifrovaním symboliky a odhaľovaním historického pozadia i významu daného symbolu. Hlavné oblasti astrológie a kozmológie sú zoradené podľa tém: prírodný svet, starovek a mytológia, náboženstvá, kultúry a tajné spoločnosti, mágia a čarodejníctvo, satanizmus a démonológia, ale aj matematika, alchýmia a veda.

Kapitoly v knihe:

  • Astrológia
  • Prírodný svet
  • Posvätné spisy
  • Okultné vedy
  • Biela mágia a kartomancia
  • Čierna mágia a démonológia
  • Západná ezoterická tradícia

Tento fascinujúci sprievodca dešifrovaním umožňuje lepšie pochopiť tajný jazyk znakov a symbolov a je jedinečným zdrojom informácií pre nadšencov okultizmu. Ilustrácie majú silnú symboliku a siahajú od mýtov a legiend starovekého sveta až po ikony používané v modernom náboženstve a vo vede.

Kniha je napísaná vecne a zároveň pútavo. Jednotlivé témy korešpondujú so záujmami mladšej (runy vikingov, okultizmus) i staršej generácie (egyptské hieroglyfy, klinové písmo Mezopotámie, znamenia v horoskopoch). Publikácia je na Slovensku jedinečná, kniha na podobnú tému vyšla naposledy pred 30 rokmi.

Symboly sú najstaršou formou komunikácie medzi ľuďmi. Možno povedať, že všetky formy odovzdávania myšlienok a informácií sú nejakým spôsobom symbolické. Kniha Magické symboly vám pomôže odhaliť skryté významy niektorých najzáhadnejších a najzaujímavejších symbolov na svete. „Spoznávať použitie symbolov znamená vnoriť sa do hlbín nášho bytia a všímať si účelnú, dobre navrhnutú manipuláciu so silami ľudskej mysle: najmä s pamäťou a fantáziou či obrazotvornosťou,“ tvrdí Mark Stavish, zakladateľ a riaditeľ výskumu na Inštitúte hermetických štúdií.

Kniha Magické symboly vyšli v edícii Ajna, ktorá patrí pod vydavateľstvo Ikar.

Milan Buno, knižný publicista

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu