V sobotu 19. augusta sa na lučeneckom futbalovom štadióne uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v hode mobilným telefónom do diaľky. Súťažiaci hádzali mobily Nokia 3 310 s batériou. Išlo o druhé oficiálne Majstrovstvá Slovenska v hode mobilom. Podujatie pripravila domáca spoločnosť Mobil online v spolupráci s mestom. 

Na margo organizácie majstrovstiev treba povedať, že opäť išlo o veľmi serióznu prípravu akcie, všetko fungovalo ako malo. Prítomní partneri prispeli počas akcie aj k ekologickému vzdelávaniu, vyzbieralo sa tiež množstvo nepoužívaných, starých telefónov, aby mohli byť správne zlikvidivané a ich majitelia sa zapojili do hodnotnej tomboly. 

O akciu bol veľký záujem. V hode mobilom súťažili deti, ženy aj muži. Spolu 501 súťažiacich sa snažilo prekonať minuloročný slovenský rekord, ktorého hodnota bola 66,40 m.

Nový slovenský rekord v hlavnej mužskej kategórií vytvoril Banskobystričan Adam Antalec. Náš minuloročný rekord vylepšil o 9,40 m. Jeho hodnota je teraz 75,80 m

Okrem diplomu získal aj mobilný telefón v hodnote 1 000 €, kredit od 4-ky. Druhý bol Martin Bezák z Partizánskeho, ktorý hodil 69,80 m a na treťom mieste skončil Matej Tkáč z Banskej Bystrice s hodnotou hodu – 68,80 m.

Akciu prišla podporiť aj primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková, ktorá sa zapojila aj do súťaže. Moderátorskú funkciu úspešne zvládol domáci Lukáš Pelč, herec a osobnosť Lučenca.

Text: Igor Svítok

Foto: Slovenské rekordy 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu