Návrh a zariadenie malej kúpeľne je vždy neľahkou úlohou. Aj napriek tomu, že je priestoru málo, nie je potrebné ubrať z nárokov na dizajn, estetickosť alebo kvalitu. Moderné kúpeľňové vybavenie je navrhnuté tak, aby maximálne využilo aj ten najmenší priestor. Aj malá kúpeľňa tak môže pôsobiť luxusne bez toho, aby strácala na praktickosti pri každodennom používaní. Kľúčom je správne rozvrhnutie a kombinácia jednotlivých prvkov do harmonického celku, ktorý zaujme vizuálne aj funkčne.

Umývadlo vyberte starostlivo

Správne umývadlo v malej kúpeľni je základ a jeho výberu je potrebné venovať maximálnu pozornosť. Práve od neho sa odvíja usporiadanie väčšiny priestoru v miestnosti. Malo by mať menšie rozmery, nijako by však nemala trpieť funkčnosť alebo pohodlie užívateľov kúpeľne. Ideálnym riešením sú malé umývadlá alebo umývadlá s odkladacími plochami po stranách. Štýlové sú aj umývadlové misy, ktoré ponúknu priestorovú úspornosť a eleganciu zároveň. „Dizajnéri modernej kúpeľňovej keramiky sú si požiadaviek na umývadlá pre malé kúpeľne dobre vedomí. Výsledkom sú produkty vyznačujúce sa kreatívnym riešením, dômyselným dizajnom a praktickosťou. Skvelým príkladom sú umývadlá kolekcií INO a VAL, ktoré zaujmú nevšednými krivkami a šikovnými odkladacími plochami,“ uvádza Iva Šedivá, vedúca marketingovej komunikácie spoločnosti Laufen SK a CZ. 

Sprchové vaničky na úrovni podlahy

Ak si v kúpeľni nemôžete dopriať priestrannú vaňu, zamerajte sa na zariadenie moderného sprchovacieho kúta. Jeho základom je ultra plochá vanička zaberajúca len minimum miesta, ale s nadčasovým dizajnom. Riešením môžu byť napríklad vaničky z radu Laufen PRO v štvorcovom alebo obdĺžnikovom formáte, ktoré sú vybavené šikovným odtokovým riešením a protišmykovým povrchom. K dispozícii sú v najrôznejších rozmeroch a farebných prevedeniach (čierna, betónovo šedá, antracit a svetlo šedá), ktoré zakomponujete aj do najmenších kúpeľní a atypických priestorov. Vaničky z radu Solutions sú ukážkovým príkladom minimalizmu. Vyznačujú sa jednoduchým tvarom s ostrými hranami, bez akýchkoľvek prebytočných línií. Vďaka materiálu Marbond je ich povrch hladký, príjemný na dotyk a antibakteriálny.

Minimalistické batérie

Cenný priestor dokážu v malej kúpeľni šetriť aj batérie. Stačí si vybrať také, ktoré nie sú príliš dominantné z hľadiska tvaru a veľkosti. Ak potrebujete strážiť každý centimeter okolo umývadla, zvážte namiesto klasickej stojančekovej skôr nástennú alebo podomietkovú verziu. „Batérie sú primárne vnímané ako detail dotvárajúci podobu celej miestnosti, ale v kúpeľni plnia viac funkcií. Ak ich zvolíte správne, ušetria miesto a priestor ešte viac prevzdušnia. Práve pre malé kúpeľne sú určené batérie z našej kolekcie PURE. Vyznačujú sa subtílnym dizajnom, a okrem chrómovanej verzie sú k dispozícii aj vo variante inox kartáčovaná oceľ a čiernej matnej farbe, takže sa skvele hodia do moderných a industriálne ladených interiérov. Sú navyše vybavené úsporným systémom Eco+, ktorý znižuje spotrebu vody a energií až o 30 %,“ dopĺňa Iva Šedivá.

Skrinky s dostatkom priestoru

Pre maximálne praktickú organizáciu malej kúpeľne sú kľúčovým prvkom úložné priestory. Pomôžu s usporiadaním všetkých hygienických potrieb a doplnkov potrebných pre denný kúpeľňový režim. Podstatný je nielen dostatok priestoru, ale aj vnútorné členenie v podobe poličiek, zásuviek a organizérov.

Rozmanité prvky ponúka napríklad kolekcia ARUN, ktorá dáva na výber medzi skrinkami pod umývadlo a závesnými skrinkami, zahŕňa však aj umývadlové dosky a ďalšie prvky. Je inšpirovaná prírodou, čo sa prejavuje v použitých materiáloch ako je drevo alebo kameň. Vysoká úroveň remeselného spracovania každej jednotlivej skrinky dodáva kolekciu na noblese a vytvára z kúpeľne osobné útočisko s nádychom luxusu a elegancie. Vyberať je možné z nespočetných materiálov, povrchov a viac ako 40 farieb. Kúpeľňový nábytok a sanitárnu keramiku značky LAUFEN si môžete pozrieť v showroome LAUFEN space Prague v blízkosti I. P. Pavlova.

Foto: Laufen

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu