MALÝ PRINC v Bratislave

0
489
malý princ projekt

Literárna klasika ožije v jedinečných ilustráciách a to doslova! Česká umelkyňa Eliška Podzimková pripravila interaktívnu výstavu, akú ste ešte nevideli! Zažite originálne stvárnenie myšlienok spisovateľa Antoina de Saint-Exupéryho, ktorý vravel: „Len deti jediné vedia, čo hľadajú.“ Staňte sa na okamih deťmi a poďte hľadať vo svojom vnútri malého princa. Príležitosť máte do 20. decembra 2023.
Fotografie z “vesmírneho” Islandu, do ktorých sa natískajú sugestívne kreslené nápady umelkyne Elišky Podzimkovej ožili počas výstavy Malý princ prvýkrát v Českej republike. Od októbra až do 20. decembra je projekt v Bratislave. Vďaka modernej technológii a rozšírenej realite môžu návštevníci ilustrácie rozpohybovať a sledovať jednotlivé dieliky Exupéryho príbehu vo svojich telefónoch či tabletoch.

Nechajte sa viesť fantáziou a prežite intenzívne interaktívne zážitky, napríklad na stanovišti z lávového piesku či na plaziacich sa jazykoch voňavej hmly! „Cieľom výstavy je vytvoriť kúzelný svet Malého princa, ktorý pôsobí nielen na oči, ale aj na ďalšie ľudské zmysly. Návštevníkom ponúka možnosť opustiť každodennú realitu a aspoň na chvíľu sa vrátiť do detstva,” prezrádza Eliška Podzimková.

malý princ projekt

Súčasťou výstavy je viacero interaktívnych inštalácií, a tak sa môžete v pohodlí stanu započúvať do audioknihy Malého princa a pritom vytvoriť tieňohru. Kto sa nebojí, môže rukami preskúmať vnútro obrovského vajca a ohmatať si zvieratko, ktoré v ňom žije, a keď má chuť, tak ho následne aj nakresliť. No a malé deti sa môžu popreháňať na drevenom odrážadle v tvare líšky.
Výstava je inštalovaná v Pistoriho paláci na Štefánikovej ulici v Bratislave. V utorok až piatok je otvorená od 15. do 20. hodiny, cez víkend od 10. do 18. hodiny.

malý princ projekt

ELIŠKA PODZIMKOVÁ je česká animátorka a ilustrátorka, ktorá svojou originálnou technikou kombinovania fotografie s ilustráciou oslovila zahraničné aj domáce publikum. Toto poradie nie je náhodné, Eliškina tvorba totiž najprv zarezonovala za veľkou mlákou, kam sa vybrala ešte ako študentka animovanej tvorby. Jej cesta k úspechu bola splneným snom modernej doby – jej ilustrácie okupujúce ulice New Yorku na Instagrame oslovili veľké množstvo ľudí a reakcie na seba nedali dlho čakať. Hravé, dôvtipné koláže, ktoré premieňajú realitu všedného dňa na fantazijný zážitok ju doviedli k práci pre známe mená a značky ako Jamie Oliver, Vogue Magazine či New York Film Academy. Dokresľovaniu fotografií a tvorbe krátkych animovaných videí sa venuje aj po návrate do Českej republiky. Známa je napríklad jej spolupráca s hudobníkom Tomášom Klusom na turné Recyklus.

malý princ projekt

Foto: BTB

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu