Svadobné cesty s „výstrahou“

Lebo dnes necestujem s kamarátom, ani priateľom. Dnes cestujem so svojim novoMANŽELOM!

…od dnes je to môj MUŽ…

Just married! A ide sa! Na svadobnú cestu, na medové týždne! Pre starých rodičov a rodičov to môže znamenať obyčajný rozmar z „Ameriky“, ktorý nič neznamená! Hoci slovenskí novomanželia len málokedy opúšťajú svadobných hostí „po polnoci“, na svadobné cesty sa dnes už chodí aj u nás!

Rozmar s významom…

„Čo výmyšľate?! To my keď sme boli mladí, nikde sme nechodili.“ Možno aj Vy poznáte tieto slová babičiek a deduškov. Isté je dnes však jedno. Čoraz viac novopečených novomanželov si cestuje za láskou. Do hôr alebo na Bora Bora. Za americkou módou sa neskrýva iba komercia…

Spomienka, keď sme boli zamilovaní, mladí a pekní…prvá je prvá…

Aj takto sa to môže brať. Mladé páry nemusia odísť na drahé svadobné cesty plné luxusu. Spomínať na mladú lásku a vzrušenie sa dá aj vtedy, keď boli spolu iba na víkende v obľúbenom wellnesse. Nemusíte cestovať hneď na Safari, aby ste sa hrdo popýšili pomenovaním „toto je môj MUŽ a ona moja ŽENA!“. Slová, ktoré pre Vás aspoň v ten prvý týždeň niečo čarovné znamenajú. Tak si to vychutnajte, kým spadnete do manželskej ponorkovej rutiny.

Oslávte začiatok lásky…pozor na medové týždne „bez medu“…

Svadobná cesta býva niekedy skutočnou prvou dovolenkou dvojice, ktorá „do toho išla spolu“. Tu sa to ukáže…kto rád plachtí a užíva more a kto iba vysedáva celé dni pri bare!

…HUPS…kde je ten svadobný a sladký „medík“, ktoré mu sme povedali áno…

Menšie sklamanie môže nastať, ak ide naozaj o čerstvo zamilované dvojice. Také, ktoré vhupli do spoločnej cesty životom so zaláskovanými očami a ružovými okuliarmi (už len tie sú módnym „fópá“, pozn.red.). Zrazu zistíte, že v spoločnej posteli, okrem dobrého sexu, je to s ním na nevydržanie. Po celom dni pri bare – chrápe a vôbec nevonia. Alebo naopak – on sa sklame pri pohľade na rannú tvár svojej krásky bez make-upu, s typickou pokrčenou tvárou a opuchnutými očami. Neviete sa zosúladiť. Vy by ste si radi zadelili poriadnu masáž, on zase poznávací trip loďou. Už je to tu – prvé objavenie krásnych nástrah manželského života.

…A o tom to je…prvé čarovné sebapoznávanie…prvé je prvé…

Aj na toto budete raz v dobrom, či zlom spomínať. Keď opäť raz zablúdite na svoje miesto plné lásky, možno hádok, romantiky aj nervov a stresov. „To“ čaro okamihu, keď Vám lietali motýle v bruchu, keď Vás nahnevali všetky maličkosti, keď ste ešte riešili malichernosti.

…kedy to je naj?…

Keď si na všetko spomeniete aj po rokoch s úsmevom na tvári. Ak to dnes už nie je ono, možno Vás aj srdce zabolí. Tú silu a moc prvej cesty so svojim MANŽELOM – keď ste ho možno z baru ťahali, keď ste sa potom celú noc milovali – tú vyjadruje význam svadobnej cesty!

Baľte kufre, dajte si ešte za pohárik šampusu a cestujte so svojim MUŽOM A ŽENOU, aj keď iba pod stan vedľa k jazeru!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu