Matky a dcéry. Silný príbeh o starých tajomstvách a nových začiatkoch

0
470
príbeh Matky a dcéry

Obávala sa, či nebude cena za lásku k Ellisovi priveľká. No nezaplatila už priveľa? Pred rokmi sa obetovala a teraz aj tak príde o to najdrahšie – o lásku svojich detí…

Dojímavý príbeh o matke a dcérach, o novej láske, o starej bolesti a tajomstvách, ktoré kdesi dlho ležali zabudnuté. Matky a dcéry je dojímavý a silný rodinný príbeh plný emócií. Nádherne vyrozprávaná intimita medzi matkou a dcérami, o nevypovedaných tajomstvách, o ich vzťahoch, o tom, čo ich spája a čo ich môže rozdeliť.

Naomi žije v krásnom prostredí na pobreží južného Anglicka vo vile, ktorá bola jej útočiskom a istotou, a tak ju pomenovali Vila Kotva. Má dve dospelé dcéry a pred časom náhle ovdovela.

Do susedného domčeka sa nasťahuje nový nájomník, Ellis, ktorý však pre Naomi nie je cudzí – poznali sa už v mladosti. Stará iskra medzi nimi vzbĺkne nanovo a vzkriesi v nich radosť a túžbu po spoločnom živote.

Problémom je, ako túto novinu prijmú Naomine dcéry, najmä staršia Martha, ktorá otca zbožňovala a nerada by videla niekoho na jeho mieste. Mladšia Willow je tomuto vzťahu oveľa viac naklonená, keďže otca vnímala celkom inak. 

Naomi sa nikdy nepriznala, že jej manželstvo s Colinom nebolo také harmonické, ako vyzeralo navonok, a aj Willow skrýva tajomstvo, o ktoré sa s nikým nepodelila, lebo by naň najradšej zabudla.

Citlivo napísaný román Matky a dcéry rieši problematiku a dynamiku vzťahov v rodine, ktorá navonok pôsobí šťastne. Je to hlboká psychologická sonda do rodinných vzťahov a hovorí o problémoch, aké sa vyskytujú v nejednej rodine. Zároveň prináša pozitívne posolstvo, že vďaka láskyplným vzťahom, ktoré vytvára predovšetkým milujúca matka, možno prekonať aj najťažšie chvíle.

Pútavý, múdry a autentický príbeh ako zo života, ktorý odkrýva rôzne vrstvy rodinných vzťahov. Tie sa skrývajú pod napohľad hladkým a neporušeným povrchom, no neraz to pod ním buble a vrie….

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu