STARTUPU SURGLOGS SA DARÍ. NA ONLINE MANAŽMENT PRE ZDRAVOTNÍCTVO V USA ZÍSKAL ĎALŠIU 11 MILIÓNOVÚ INVESTÍCU

0
699

Ďalšiu investíciu vo výške 11 miliónov amerických dolárov získal startup Surglogs, za ktorým stoja Slováci Peter Zajac, Jakub Jašák a Dominik Metes a americký chirurg Dr. John Hilinski. Investíciu viedol fínsky VC fond OpenOcean, pripojil sa k nemu Credo Ventures a americký fond 8VC. Peniaze z investície budú použité primárne na rozšírenie funkcionality produktu a jeho expanziu do ďalších zdravotníckych centier. Spoločnosť Surglogs zároveň rozširuje svoj tím a otvára nové pozície tak na Slovensku, ako aj v USA. 

Za ostatné roky sa nám podarilo od investorov naakumulovať viac ako sedem miliónov dolárov, ktoré sme investovali nielen do vývoja produktu ako takého, ale aj do personálneho posilnenia nášho tímu. Teraz prichádza ďalšia niekoľko miliónová investícia, ktorá je dôkazom toho, že náš produkt sa ujal a ukázal svoju životaschopnosť na tak koncentrovanom a konkurenčnom trhu, akým americký trh nepochybne je,“  hovorí Jakub Jašák zo spoločnosti Surglogs. 

Túto investíciu využijeme v plnej miere predovšetkým na rozšírenie funkcionalít produktu a našou ambíciou je expandovať v rámci Spojených štátov s našim technologickým riešením aj do ďalších zdravotníckych centier. Na to však budeme potrebovať významne posilniť personálne kapacity, rozšíriť interný tím developerov, a otvoriť aj ďalšie zaujímavé pozície pre šikovných a ambicióznych ľudí, ktorí sa neboja výziev,“ hovorí Dominik Metes, zo spoločnosti Surglogs. 

Aplikácia Surglogs zefektívňuje administratívu v stovkách zdravotníckych centier v celých Spojených štátoch. Ponúka služby online manažmentu v medicínskych zariadeniach prostredníctvom zjednodušenia vypĺňania takzvaných „checklistov“. Do týchto formulárov lekári zapisujú podrobné informácie o teplote a vlhkosti vzduchu v miestnosti či informácie o počte vydaných liekov pre pacienta. Digitalizácia má znížiť množstvo času, zjednodušiť proces vypĺňania formulárov a v neposlednom rade eliminovať množstvo chýb spôsobených ľudským faktorom.

S nápadom digitalizácie formulárov prišiel americký plastický chirurg Dr. John Hilinski. Zrealizovať sa mu ho podarilo spolu so Slovákom Petrom Zajacom. Firma Surglogs vznikla v roku 2015. V súčasnosti má klientov v celých Spojených štátoch amerických. Hoci sa primárne sústreďuje na centrá jednodňovej chirurgie, jednotlivé moduly riešenia Surglogs už využívajú aj nemocnice, dentálne kliniky, dialyzačné strediská, veterinárne kliniky, laboratória a zariadenia v iných oblastiach zdravotníctva. Medzi klientov Surglogs patria najväčšie siete nemocníc a centier jednodňovej chirurgie ako USPI, UCHealth či SCA. 

Barbora Ilič a Grape PR

foto:

zľava: Jakub Jašák, Peter Zajac, Dominik Metes

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu