Dobročinný Ples v opere už po 20-krát otvorí plesovú sezónu na Slovensku. Neodmysliteľnou súčasťou tohto podujatia sú aj detailne upravené dámy v dych vyrážajúcich šatách, ako z rozprávky. Medzi hosťami jubilejného podujatia nebudú, okrem významných osobností z oblasti vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania aj športu, chýbať ani tie z oblasti módy. Myšlienku spolupatričnosti a dobročinnosti tento rok svojou prítomnosťou podporia tiež uznávaní slovenskí návrhári Marcel Holubec a Boris Hanečka, talentovaná slovenská šperkárka Petra Toth, úspešná štylistka Zuzana Kanisová a tiež topmodelka Alexandra Gachulincová.

Od plesových hostí sa samozrejme očakáva, že sa oblečú tak, ako si to spoločenské podujatie a protokol vyžaduje. V prípade dám sú samozrejmosťou dlhé, honosné šaty a úplné tabu sú nohavice, overal či príliš veľké výstrihy. „Pre mňa je najväčším faux pas dĺžka šiat. Róba by mala jemne kĺzať po parkete a topánky by nemali zbytočne na seba upozorňovať. Na tom si dávam najviac záležať, aj pri tvorbe šiat na mieru. Čo sa týka strihov, dámy by si mali dávať pozor na odhalené ramená alebo ruky a snažiť sa neupozorňovať na prípadné nedostatky, pokiaľ im to proporcie nedovolia. V rámci doplnkov sa treba držať pravidla, že menej je viac. Aj v rámci svetových trendov je vlna jemného líčenia a jemných šperkov,“ hovorí módny návrhár Marcel Holubec.

Na jubilejný 20. ročník Plesu v opere sa už teraz pripravuje aj slovenská šperkárka Petra Toth. Šaty na tohtoročný ples mi šije prvýkrát módna návrhárka Jana Pištejová a spoločne ich tvoríme už niekoľko mesiacov. Budú veľmi výnimočné, pretože sa v nich budú snúbiť až 3 ateliéry: náš Petra Toth, Janky Pištejovej a Jankiv Sibilings a výsledok bude verím úžasný,“ prezradila Petra Toth a dodala, že jednou z vecí, kvôli ktorej sa na Ples v opere každý rok teší, je jeho dobročinné poslanie. „Myslím, že je spoločensky nevyhnutné, aby zdravotne znevýhodnené deti navštevovali materské školy a školy s deťmi, ktoré nemajú zdravotné problémy. Pretože aj ja sama často pociťujem chybu v nastavení našej spoločnosti. Mnoho ľudí myslí len na seba a na svoje sebecké ciele, nie sú ľudskí. A tento problém nevieme nijako inak zmeniť ako naučiť deti, aby boli ohľaduplné k ostatným a najmä k tým najslabším,“ dodáva Petra Toth.

Výnimočnej úlohy sa tento rok zhostil popredný slovenský módny návrhár Boris Hanečka. Ten pripravuje róbu pre Emíliu Vášaryovú, ktorá tento rok spoločne s ďalšou hereckou legendou Martinom Hubom, prevedie hostí úvodným ceremoniálom jubilejného dobročinného Plesu v opere. „Som poctený, že róbu pre pani Vášáryovú budem môcť pripraviť práve ja. Je to veľká zodpovednosť. Veľa sme sa rozprávali. Róba, v ktorej sa pani Vášáryová predstaví na 20. ročníku Plesu v opere bude niesť v sebe niekoľko hlbokých myšlienok a odkazov. Pevne verím, že sa nám spoločne podarí docieliť želaný efekt a šaty očaria nielen hostí, ale predovšetkým budú radosťou pre ich nositeľku. Môžem prezradiť len jediný detail, a to, že šaty budú rubínovej farby,“ vyjadril sa módny návrhár, ktorý sa dobročinného Plesu v opere opäť zúčastní so svojou dobrou priateľkou modelkou a moderátorkou Luciou Hablovičovou. Tá sa tento rok  predstaví v dychberúcej večernej toalete. „Lucia je mojou plesovou múzou a nesmierne sa obaja tešíme na 20. dobročinný Ples v opere. V rámci šiat sme sa rozhodli pre naozaj výnimočnú róbu, ktorá bude hodná tohto jubilea. Dali sme si záležať ne výbere naozaj originálnej farby, ktorú sme na Lucii ešte nemali šancu vidieť, a ktorá v kombinácii so prvkami geometrie v rámci strihu vytvorí želaný wow efekt. Verím, že výsledok bude príjemným prekvapením,“ prezrádza Boris Hanečka.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu