PRÍPRAVY 20. ROČNÍKA DOBROČINNÉHO PLESU V OPERE VRCHOLIA Hrachuhi Bassenz je už v Bratislave

0
1216

Historická budova Slovenského národného divadla bude už zajtra hostiť jedno z najvýznamnejších spoločenských podujatí – jubilejný dobročinný Ples v opere. Prípravy jedinečného večera vrcholia a v historickej budove Slovenského národného divadla prebiehajú posledné skúšky unikátneho programu a inštalácia výzdoby. Na Slovensko už priletela aj zahraničná hviezda, medzinárodne etablovaná operná diva Hrachuhi Bassenz, ktorá vystúpi v rámci úvodného ceremoniálu.

Otvorenie plesovej sezóny je doslova za rohom. Už zajtra sa na jubilejnom dobročinnom Plese v opere stretne tristo párov vzácnych hostí z oblasti kultúry, športu, medicíny, podnikania a spoločenského života, na ktorých čaká opäť unikátny program. O dôslednú prípravu nezabudnuteľného večera sa počas celého týždňa priamo v priestoroch historickej budovy Slovenského národného divadla starajú desiatky ľudí, vrátane umelcov, ktorí sa predstavia v rámci úvodného ceremoniálu. Nechýba ani operná diva Hrachuhi Bassenz, pôvodom z Arménska, ktorá prišla do Bratislavy už vo štvrtok. Na Slovensku je prvýkrát a na dobročinnom Plese v opere vystúpi so slovenským tenoristom Pavlom Bršlíkom, s ktorým už spolu účinkovali v hlavných rolách opery Predaná nevesta v prestížnej drážďanskej Semperoper a tiež v predstavení Don Giovanni v Kráľovskej opere v Londýne.

„Veľmi som sa na Slovensko tešila. Je to moja prvá návšteva a som poctená týmto pozvaním. Žiaľ, nemôžem tu pobudnúť dlhšie, pretože hneď po vystúpení odlietam do Kráľovskej opery na skúšku predstavenia La Traviata,“ hovorí operná diva, ktorá v rámci úvodného ceremoniálu zaspieva aj svoju obľúbenú áriu z Dvořákovej opery Rusalka.

Hrachuhi Bassenz čaká okrem umeleckej aj skúška šiat, v ktorých na podujatí vystúpi a ktoré pre ňu pre tento účel navrhol dvorný módny dizajnér Plesu v opere, Boris Hanečka. Ten tento rok pripravuje aj kostýmy pre tanečníkov a zbor a dôveru mu prejavila i Emília Vášáryová, ktorá spolu s Martinom Hubom uvedie otvárací ceremoniál jubilejného dobročinného Plesu v opere.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu