Vedeli ste, že aj saunovanie má svoj medzinárodný deň? Slávi sa od roku 2016 a pripadá na 12. marec. Saunovanie si získava u nás stále väčšiu obľubu predovšetkým pre svoj blahodarný účinok na imunitu. Pokiaľ aj vy chcete začať so saunovaním, zoznámte sa so základnými pravidlami saunovania a zaobstarajte si tú správnu výbavu.

Najskôr do sprchy

Skôr ako vojdete do sauny, poriadne sa osprchujte – je to nielen z dôvodu hygieny. Nechcete predsa, aby nepríjemný závan vášho potu znepríjemňoval pobyt v saune ostatným. Po dôkladnej očiste sa utrite uterákom do sucha. Do sauny by ste nikdy nemali vstupovať mokrí. 

Zásadne bez plaviek

Saunovanie je neodmysliteľne spojené s nahotou. Pokiaľ máte s nahotou problém, zaobstarajte si špeciálnu plachtu alebo bavlnený kilt do sauny, ktorý zakryje všetko, čo potrebujete, je voľný a má praktické zapínanie. Nikdy nechoďte do sauny v mokrých plavkách.

Nasaďte si turban

Vyskúšajte trik so zakrytím hlavy. Uterákom alebo plachtou si omotajte hlavu, uvidíte, že v saune vydržíte dlhšie a nebude vám nevoľno. Navyše, chránite si vlasy.

Trikrát a dosť

Po desiatich až pätnástich minútach choďte zo sauny rovno pod sprchu so studenou vodou, Zmyte pot a pokiaľ to je možné, ponorte sa do bazéna. Nakoniec sa zabaľte do osušky, krátko si odpočiňte, doplňte tekutiny a potom sa vráťte do sauny. Tento rituál by sa mal ideálne opakovať trikrát.

Tipy čo so sebou do sauny od Ovečkáreň.sk: 

  1. Bavlnená froté čiapka do sauny Vlnka
  2. Bavlnený froté turban 
  3. Bavlnený froté kilt do sauny 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu