Budapešť je čarovné mesto, ktoré skrýva mnoho pokladov. Návšteva tohto mesta nás nikdy neomrzí a pri každej návšteve sme našli miesta, ktoré sme predtým nevideli. Metropola sa pýši turistickými atrakciami, ktoré lákajú ľudí, ale čo keby ste sa vydali na zákutia, ktoré sú možno menej známe, no bol by hriech keby ste ich nevideli. Prinášame vám zaujímavé miesta, ktoré stihnete obehnúť aj keď strávite v Budapešti len víkend.

Margitin ostrov (Margit-sziget)

Na Dunaji sa medzi Budínom a Pešťou nachádza zelený Margitin ostrov, ktorý je tichým útočiskom pred ruchom veľkomesta. Ostrov je jedným veľkým parkom, okolo ktorého vedú pešie promenády. Nachádza sa tu aj vodná veža v secesnom štýle, ruiny dominikánskeho kláštora z 13. storočia, hudobná fontána a malá zoologická záhrada. Medzi ďalšie atrakcie patria bežecké chodníky, termálne kúpele a bazény. Počas leta na ostrove vyrastajú dočasné bary a reštaurácie a konajú sa tu koncerty. Na tomto ostrove sa koná aj obľúbený festival v Európe: Sziget. Aj keď pre prísne opatrenia veľké akcie sa nekonajú, aj napriek tomu viete na ostrove stráviť skvelý deň plný zážitkov.

Sparty Budapešť

Bohatý nočný život patrí nepochybne do veľkomesta. Čo tak zažiť party, ktorú nikde inde neskúsite? Zabudnite na klasické diskotéky v centre mesta a pripravte si plavky, lebo najväčšia šou vás čaká v najstarších budapeštianskych termálnych kúpeľoch. Sparty je výsledkom kombinácie slov Spa a Party a spája nočné kúpanie s klubovým životom. Jej názov je v súčasnosti registrovaný ako ochranná známka v Európskej únii. V kúpeľoch Szécheny Bath prečo zažijete neuveriteľnú svetelnú šou, ktorá je sprevádzaná tanečníkmi a skvelou hudbou. Aj keď vonku nie je najpriaznivejšie počasie, v bazénoch sa zohrejete s pohárom v ruke a necháte sa unášať elektronickou hudbou. Či už ste v Budapešti na výlete s partiou alebo s partnerom, určite si túto udalosť nenechajte ujsť.

The Sky Garden Rooftop Terrace

Kde by ste si najviac užili západ slnka ako na terase s krásnym výhľadom. V hoteli Mystery Hotel nájdete na samotnom vrchu štýlovú terasu, ktorú si zamilujete na prvý pohľad. Rezervácia je nutná vopred, keďže bar je veľmi obľúbený aj medzi miestnymi obyvateľmi. Cez víkend vám spestrí program DJ, ktorý vám zahrá na živo a okrem pekného výhľadu si môžete pochutnať na perfektnom jedle. Toto romantické miesto je určené nie len pre páry, ale je to skvelé miesto aj pre rozlúčky so slobodou, či na drink s kamarátmi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu