Kvalitný rúž nesmie chýbať v kozmetickej taštičke žiadnej ženy. Počas chladnejších dní však radšej siahame po minime líčidiel, keďže zvyknú tvár skôr vysúšať. Rúžu na pery sa však nemusíme vzdávať ani počas zimy, či vetra. Aký rúž teda zvoliť?

Hydratácia je základ

Pery, rovnako ako zvyšok tváre sú počas jesene a zimy denne vystavené nepriaznivému a chladnému počasiu. Preto im tiež venujeme dostatočnú pozornosť. Hydratácia je počas chladných dní nevyhnutnosťou a perám ju dodáme práve pomocou rúžu. Volime také produkty, ktoré obsahujú vodu, vitamíny a tiež ošetrujúce oleje. Naopak, vyhneme sa matným rúžom, ktoré zvyknú pery vysušovať. Mnohé hydratačné rúže majú vysokú pigmentáciu a sú dlhotrvácne. Užite si tak pocit šťavnatých a vyživených pier počas celého dňa!

Tekutý rúž 

Výbornou alternatívou ku klasickým rúžom sú tekuté rúže. Ľahko sa aplikujú a zároveň nevyžadujú žiadnu ďalšiu hydratáciu pier. Na perách vydržia rovnako, ako klasické rúže a mnohé z nich zanechávajú už po jednom nanesení na perách intenzívnu farbu. Nahradia aj lesky na pery a vďaka nelepivej konzistencii si ich obľúbili tisícky žien po celom svete. 

Aplikácia pomocou štetca

Ešte pred tým, ako na pery nanesieme rúž, môžeme na ne počas chladných dní naniesť aj trochu hydratačného balzamu. Následnú aplikáciu rúžu vykonávame pomocou štetca na pery. S ním vieme naniesť rúž aj do tých najmenších záhybov na perách a zároveň si určíme intenzitu farby, ktorú na pery nanesieme. Ak by sme totiž na pery naniesli veľké množstvo rúžu, mohli by vyzerať sucho a tiež popraskane. 

Tlmenejšie farby

Teplé dni patrili bláznivým farbám a to nielen v móde, ale aj kozmetike. S príchodom pochmúrnejších dní však siahame po tlmenejších odtieňoch, ako je karamelová, či sýta vínová farba. Inak tomu nebude ani teraz a k palete nude odtieňov sa tentokrát pridáva aj rúž v provokatívnom fialovom odtieni. 

Lesklá bodka

Šťavnaté pery si bez výčitiek môžeme dovoliť aj počas zimy. Hoci im rúž dodá potrebnú hydratáciu, bez obáv naň ešte navrstvíme aj transparentný lesk na pery, či lesk v odtieni rúžu. Pre pocit plných pier nezabudneme ani na kontúrovaciu ceruzku na pery. Pery si pomocou nej opticky zväčšíme a to doslova za pár sekúnd. Ceruzka tiež zabráni roztečeniu rúžu. 

Text: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu