MONOGAMIA IN / OUT?!

Vzťahy 21. storočia sú čím ďalej tým viac extravagantnejšie. Kedy nastáva ten moment keď je vzťah skutočne vzťah a nie len kamarátstvo s výhodami?
Milé dámy, všetky to poznáme. Prvotné pobláznenie, v hlavičkách si už predstavujeme to, ako sa budeme po meste vodiť za rúčky. Niektoré z nás si už dokonca v predstavách vyberajú svadobné šaty, nábytok do spoločného domu a čo je najviac desivé – mená pre svoje deti! Ale kladiem si otázku, kedy sa obyčajné randenie stáva skutočným vzťahom? V súčasnosti máme mnoho možností, väčšina mladých ľudí sa len nerado vzdáva svojho “single” života. Čo však s nami, ktorí život vo dvojici milujú?
Naše staré matky nemali takéto problémy. Nájsť partnera nebolo tak ťažké. A to ani nepotrebovali sociálne siete. Oni komunikovali! Áno, presne tak!
Nehrali sa rôzne hry typu odpíšem mu zajtra ráno, aj ja som musela čakať kým mi odpíše. Takéto detinskosti sa neriešili. Čo sa teda deje s dnešnou dobou? Podvádzať a klamať v dobe mobilovej je tak jednoduché. Pohádam sa s potenciálnym priateľom, nestačím napočítať do desať a môžem napísať trom ďalším. Je jednoduchšie od problému újsť ako ho vyriešiť.

Je to tak, že muži majú prirodzený odpor k monogamii? Vo vašich predstavách ste už dávno vo vzťahu, no muž nie. On nemá problém si okrem stretka s vami dohodnúť ďalšie 3 rande. Je snaď naivné od mužov očakávať exkluzivitu? Považujú monogamiu za nudnú? Prečo by nemali ďalšie tri krásky okrem vás, keď ON predsa môže! My miesto toho, aby sme žili sedíme s kamarátkami na káve a lúštime jeho šifry v smskách. Aj tak si ich vyložíme vždy úplne inak ako boli myslené. V 21.storočí si každý necháva otvorené možnosti. Či už sa jedná o pánov alebo dámy 🙂
Keď sa ocitnete na párty, kde sú všetci úžasní, mladí a krásni, tak sa vám predstava monogamného vzťahu zdá byť docela smiešna, nie?

Kto je ten alfa?
Okrem iného sa mi tu naskytá otázka, kedy sa milenecký vzťah stáva skutočným vzťahom?
Kto je ten z páru, ktorý povie : ,, áno zlatko, sme vo vzťahu. “ ? Je to žena alebo muž? Vždy ide o toho dominantnejšieho člena páru. Prečo je to ale tak? Nezáleží len na ňom, vždy ide o pocity oboch z páru. Ak ste v pozícii toho menej dominantného z páru tak pozor, nebojte sa prejaviť, nemajte strach z opustenia, vždy buďte sami sebou. Nestrácajte seba, pri túžbe upútať a nestratiť toho druhého. Vy ste tá, ktorá so sebou bude žiť celý život.

Monogamia v preklade znamená prijať nejaký záväzok.
Niektorí ľudia nedokážu prijať záväzok ani sami k sebe.
Typickým príkladom sú novoročné predsavzatia. ,, Od nového roku začnem
cvičiť”, to sa následne zmení na “ od pondelku začnem cvičiť “.
Ďalším typom záväzku je výber kozmetičky alebo kaderníčky.
Idete k tej ktorá vám vyhovuje viac!
 Prečo by ste sa mali obmedzovať, keď môžete mať to najlepšie?
 Milé dámy, nezostáva mi nič len vám odkázať jednu dôležitú múdrosť – ľúbte sa!
Samy so sebou! Sebaláska je najväčšia láska.
Teraz si v duchu vravíte, čo za egocentrika píše tento článok?
Držte sa tohto hesla a bude sa vám žiť omnoho ľahšie, garantujem vám to!
Venujte sa sebe, pracujte na sebe. Nie kvôli mužom ale kvôli vám.
Investujte čas do seba. Znie to ako klišé ale je to tak.
 Vo finále stretnete muža, ktorý bude tú monogamiu s vami milovať! 🙂

text: Veronika Barboríková

foto: archív redakcie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu