Komédia Prvok, Šampón, Tečka a Karel, natočená podľa rovnomenného knižného bestsellera Patrika Hartla, bude mať v slovenských kinách premiéru 26. augusta 2021 a teraz predstavuje svoj oficiálny trailer. Štyria kamaráti vyhlásia mimoriadne vtipnú a svojráznu vojnu proti kríze stredného veku tým, že sa rozhodnú plniť odvážne výzvy. Prvou z nich bude vyzliecť sa na verejnosti donaha.

V hlavných úlohách sa predstaví Martin Pechlát ako Prvok, David Švehlík ako Šampón, Hynek Čermák bude Tečka a Karel ponesie tvár Martina Hofmanna. Mužský štvorlístok doplnia nemenej populárne herečky Zuzana Norisová, Jana Kolesárová, Petra Polnišová, Soňa Norisová, Kristýna Boková, Daniela Kolářová či Barbora Poláková

Patrik Hartl, autor knižnej predlohy, je zároveň aj režisérom a scenáristom snímky Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Pre divákov však vo filme pripravil oproti románu niekoľko zmien. Milovníkov knihy tak čaká aj pár prekvapení.

„Vo filme mám obsadenie snov, hereckú ligu majstrov, a okrem toho som si doprial luxus natočiť film tak, aby som s ním bol naozaj spokojný. Som presvedčený, že film je lepší ako kniha a samozrejme som nadšený, že môže ísť konečne do kín. Na reakcie divákov sa teším ako malý chlapec,“ hovorí natešene Patrik Hartl. „Film je o kamarátstve. A tiež o tom, aké ťažké je niekedy nepodvádzať. Nielen svoju ženu alebo najbližšieho priateľa, ale aj sám seba. Láka ma filmové rozprávanie o odvahe urobiť niečo hlúpe, čo nám pripomenie, že môžeme bezstarostne žiť, aj keď máme všetci hypotéky a na krku kopec problémov,“ dodáva režisér.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel rozpráva príbeh štyroch kamarátov, ktorí si dvadsať rokov po maturite priznajú, že nežijú tak, ako si predstavovali. A rozhodnú sa s tým niečo urobiť. Je možné riešiť krízu stredného veku provokatívnou hrou s takmer nesplniteľnými úlohami? Ako štyridsiatnik zistí, či je naozajstný chlap? Ako zabráni korózii svojich ideálov, rozplynutiu snov a scvrkávaniu semenníkov? Prvok, Šampón, Tečka a Karel sa pokúsia nájsť v sebe odvahu urobiť poriadnu kravinu ako zamlada. Alebo aspoň odvahu hovoriť za všetkých okolností to, čo si naozaj myslia. Kto splní úlohu, nie je „sráč“…

Filmovú pieseň s názvom Dobrá správa, ktorú zložil Roman Holý, naspievali Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert a Vladimir 518. Česko-slovenskú komédiu PRVOK, ŠAMPÓN, TEČKA A KAREL prinesie do kín 26. 8. 2021 filmová distribučná spoločnosť BONTONFILM.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu