Mydlo, voda a zdravý rozum

0
776
Mydlo, voda a zdravý rozum

Mydlo, voda a zdravý rozum je podrobná príručka o vírusoch, baktériách, parazitoch a chorobách. Kniha o tom, ako poraziť chrípku, angínu, epidémie a iné neduhy.

Autorkou je doktorka Bonnie Henryová, ktorá desaťročia pomáha zvládať choroby po celom svete – od eboly v Ugande cez detskú obrnu v Pakistane a SARS v Toronte až po epidémiu vtáčej chrípky v Severnej Amerike. Všetkým odporúča riadiť sa tromi pravidlami: umývajte si ruky, zakrývajte si ústa pri kašli a s horúčkou zostaňte doma.

Toto však nie je len príručku o vírusoch, baktériách a parazitoch, ale dozviete sa zaujímavosti o pandémiách v minulosti, čo predchádzalo vývoju prvých antibiotík a ako svet začal používať vakcíny.

Popredná epidemiologička vás prevedie chodbami spoločnosti Mikroorganizmy, s. r. o., pričom vás oboznámi s vírusmi a baktériami, hubami i parazitmi v našom bezprostrednom okolí. Poskytne vám o nich nielen presné informácie, ale aj spôsoby, ako sa pred nimi chrániť, keďže mnohé sa prenášajú vzduchom, jedlom či nápojmi a nachádzajú sa všade okolo nás, hoci o tom často nevieme.

Prirodzene, autorka sa v knihe venuje aj pandémii koronavírusu. Zaujímavým a prístupným spôsobom nás oboznamuje s chorobami, ktoré vyčíňajú vo svete a máme tak lepšiu možnosť uvedomiť si ich nebezpečnosť a dopady. Rozoberá nielen rôzny typy infekcie, ale najmä prevenciu. Výborná knižka, ak sa chystáte cestovať, napríklad aj do menej vychytených krajín, prípadne do rizikových oblastí.

Mydlo, voda a zdravý rozum je však aj kniha, ktorá patrí k tak trochu povinnému čítaniu o súčasnom svete. Podrobná, dôkladne napísaná a informatívna.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu