V rámci už tradičného podujatia Strašidelný zámok sa v bojníckom zámku bude odohrávať nový príbeh o láske a zrade. Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice pripravilo zaujímavý projekt spájajúci rôzne formy umenia. Základom je divadelný projekt Spiritus Mortis rozprávajúci krutý no zároveň poetický príbeh o láske, zrade a pomste. 

Režisér predstavenia Peter Serge Butko vnáša do projektu kreatívne výrazové prostriedky a veľký dôraz kladie na zjednocujúcu estetiku. K realizácii si prizval zaujímavý okruh spolupracovníkov. Literárnu liniu príbehu spracoval kreatívny textár a scenárista bravúrne pracujúci so slovom Ivan Remiaš. Nosným výrazovým prostriedkom projektu je na mieru komponovaná hudba. Postaral sa o ňu srbský skladateľ Jaroslav Zima, ktorého tvorba je naplnená emóciami a výborne dotvára atmosféru príbehu. Výtvarné inštalácie a maľby hrôzu naháňajúcich výjavov vytvoril výtvarník Oleg Cipov. Nezvyčajnou súčasťou vizuálneho obsahu podujatia sú aj kreatívne masky hlavných postáv príbehu. Finálny dotyk im vdýchol študent výtvarného umenia Dávid Bátora. 

Predstavenie realizované v rámci tradičného podujatia Strašidelný zámok prináša nový pohľad na estetiku aj inovatívny prístup k spôsobu hrania. Spiritus Mortis nie je len podujatie pre návštevníkov túžiacich po strašidelných zážitkoch. Na svoje si prídu aj diváci so záujmom o divadelné umenie a netradičné vizuálne riešenia. Predstavenie pracuje s prvkami ázijského tieňového divadla, tanca, videomappingu i poézie. Vzniká tak pôsobivé spojenie obrazu, zvuku, obrazu, pohybu a farebnej modulácie priestoru. To všetko na pozadí dramatického príbehu o vášnivej láske a bolestnej zrade. 

Spiritus Mortis sa uskutoční na prelome apríla a mája. Prehliadky sa budú konať od 25. apríla do 28. apríla a následne od 4. mája do 8. mája 2024. Vstupenky si záujemcovia môžu zakúpiť v predpredaji na www.bojnicecastle.sk

Foto: Múzeum Bojnice

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu