Nedávno skončila jesenná edícia najväčšieho módneho podujatia na Slovensku – Bratislavské módne dní a Lexus. Okrem exkluzívnych modelov a množstva unikátnych inšpirácií zapísala do zoznamu lokálnej tvorby aj nové talenty. 

Večer prestížneho módneho podujatia 

Jesenná edícia osemnásteho ročníka Bratislavských módnych dní sa konala s podporou značky Lexus opäť v priestoroch Refinery Gallery. Prvý deň prehliadok otvorila známa slovenská návrhárka Michaela Ľuptáková, ktorej model bol aj súčasťou kľúčového vizuálu podujatia. Po nej sa predstavili česká značka Poner, renomovaná návrhárka Jana Jurčenko a bratislavský Svadobný a spoločenský salón Weda. Najväčším prekvapením bola záverečná prehliadka Jitky Klett, ktorá zaujala minulý rok na módnych prehliadkach v Miláne, Paríži, Maroku a na Kapverdách. Do Bratislavy tak priniesla módnu šou s efektnou hrou svetla a hudby, akú si mali možnosť vychutnať diváci na veľkých svetových mólach.

Podpora mladých módnych talentov

Druhý deň módneho maratónu odštartovala tradičná súťaž Nové tváre módnej scény. Tento rok sa účastníci Nových tvárí módnej scény registrovali s návrhmi na tému Origami, ktorú vyhlásil Lexus. Výber témy nebol náhodný. Toto prastaré japonské umenie je pre značku dôležitou súčasťou. Každý majster Takumi, ktorý sa podieľa na výrobe automobilov Lexus, musí zvládnuť okrem iných disciplín aj origami mačky za náročných podmienok – nedominantnou rukou do 90 sekúnd. Téma Origami preverila zručnosti mladých návrhárov, no zároveň im poskytla bohatý priestor pre tvorbu. Zo siedmich kolekcií, ktoré postúpili do finále, udelila odborná porota hlavnú cenu žiačkam Súkromnej spojenej školy v Kežmarku Erike a Simone Pištovej.  „Boli to hodiny kreativity a relaxu. Nosným materiálom celej kolekcie je roletovina, ktorá je síce v odevnom priemysle nepraktická, no z nášho pohľadu najviac podobná vlastnostiam papiera pri technike skladania origami. Ženskosť modelov je zvýraznená ďalšími materiálmi, ako satén a tyl,“ uviedli o svojich modeloch víťazky. Okrem titulu Nové tváre módnej scény 2023 si odniesli aj Špeciálne ocenenie Lexus, ktoré udelila značka podľa vlastného výberu. K cenám od BMD si tak talentované žiačky odniesli aj šek na 1 000 eur a možnosť nafotiť editoriál vo firemnom magazíne Selection.

Záver jesenných prehliadok

Počas druhého večera podujatia svoju tvorbu odprezentovali La Rena s Valériou Novákovou, značková móda pre pánov Lombardi Fashion House, Svadobný a spoločenský salón Weda, Zuzana Haková a po prvý raz sa slovenskému publiku predstavila aj česká značka Machač Fashion. Vyvrcholením večera a samotného podujatia bola fenomenálna módna šou Jany Pištejovej. Odvážne modely predviedli ženy slovenského šoubiznisu, ktoré zaplavili mólo nespútanou energiou a rebelskou atmosférou.

Po prehliadkach počas tradičnej after party mali hostia možnosť nielen sa porozprávať o prezentovaných modeloch, ale aj obdivovať vystavené modely Lexus. Ako totiž počas podujatia uviedol riaditeľ značiek Toyota a Lexus na Slovensku Milan Kočka, značka Lexus je o jedinečnom zážitku a priamej skúsenosti, ktorá sa nedá opísať. 

Pripravila: Kamila Márföldy

Foto:  Seesame

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu