Najkrajšie darčeky pod vianočným stromčekom. Inšpirovať sa môžete aj novinkami z Dajamy…

0
928

Bez vhodnej knihy alebo spoločenskej hry sa žiadne obdarúvanie  v rodine nemôže zaobísť. Ani vianočné nie. Novinky z vydavateľstva Dajama sa sústredili napríklad na rekordy Tatier a tiež rozširujú svoje doterajšie vedomostné hry o detailnejšie spoznávanie našej domoviny s názvom Kde je to? V špeciálnej situácii, ktorú nám pripravila pandémia koronavírusu, môžu byť práve tieto diela vhodné na spoločné trávenie voľného času v kruhu rodiny a vzdelávanie sa hrou.

Spoločenská hra Kde je to?

Ako dobre poznáš lokality Slovenska?

Koľko indícií potrebuješ na to, aby si uhádol, kde je to?

Stačí ti prvá indícia, alebo si počkáš na ďalšie?

Vedomostná spoločenská hra Kde je to?  autora Juraja Kucharíka a kol. je určená všetkým malým i veľkým zvedavcom, ktorí sa radi hrajú a pritom objavujú zaujímavé miesta Slovenska. Hráči hádajú či spoznávajú, ktorá lokalita na Slovensku je skrytá za indíciami uvedenými na jednotlivých kartičkách. Hra obsahuje dva hracie plány, jeden pre deti a jeden pre dospelých a viac ako 600 zaujímavých miest na uhádnutie.

Rekordy Tatier

Viete, kto bol prvý na Gerlachovskom štíte?
Viete, že na zamrznutej hladine Štrbského plesa boli pred takmer 100 rokmi majstrovstvá Európy v ľadovom hokeji?
Viete aký veľký náklad vyniesol na vlastnom chrbte Laco Kulanga na Zamkovského chatu?

Viac ako 300 rekordov, zaujímavostí a kuriozít nájdete v knihe o Tatrách a ich slovenských, európskych a svetových rekordoch.  Publikácia autora Klimenta Ondrejka a kol. z vydavateľstva Dajama sa venuje predovšetkým slovenským Tatrám, a to z pohľadu javov a fenoménov, ktoré sú jedinečné, výnimočné, rekordné z hľadiska samotného pohoria, ale aj Slovenska či strednej Európy. Predstavuje ich netradičným spôsobom a poukazuje na ich výnimočnosť v medzinárodnom kontexte. Tatry majú dokonca i jeden svetový primát, a to, že sú považované za najmenšie veľhory na Zemi. Fakty uvedené v knihe nie sú však vždy rekordami v pravom slova zmysle. Často ide len o zaujímavosti či kuriozity v rámci Tatier či Slovenska, avšak zaujmú každého milovníka jedného z najkrajších európskych horstiev.

Podobne koncipovaná kniha Rekordy Trnavy a okolia zase prezrádza všetko o mieste bohatom na históriu.

www.dajama.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu