Najlepšie a najzdravšie smoothie je čerstvo rozmixované

0
256
ranné smoothie orava mixér

Ovocné a zeleninové smoothies sa už dlhšiu dobu držia na popredných priečkach zdravého stravovania. A oprávnene. Prečo by ste si ich mali pravidelne dopriať aj vy? Môžete si ho pripraviť aj v praktickom prenosnom mixéri, o ktorý navyše môžete súťažiť.

Benefity pre zdravie v jednom pohári

Smoothie – to je hustý nápoj s hladkou, jemnou konzistenciou, ktorý očarí čerstvosťou, prívalom energie a je poriadnou vitamínovou bombou. Tento mix surovej zeleniny a ovocia, ktorý môžeme kombinovať s orechmi, vločkami, chia semienkami, bylinkami, rôznymi druhmi rastlinných mliek či s jogurtom, dodá nášmu telu poctivú porciu vitamínov, minerálov, antioxidantov, živín a vlákniny. Výhodou smoothies je okrem rýchlej prípravy a jednoduchej konzumácie aj v exteriéri ich pestrosť – každý deň si môžeme dopriať smoothie v inom zložení. Stačí popustiť uzdu fantázie a namixovať si chute podľa osobných preferencií. Prípadne pridať do smoothie aj zeleninu, ktorú obyčajne nejedávate, telo by ju však ocenilo. Smoothie na podporu imunity, na dodanie energie, pre zdravie krvi či kostí, na chudnutie – na internete nájdete mnoho receptov, v ktorých nechýba ani špenát, zeler, cvikla či mak. Smoothie chutí zakaždým inak, podľa toho, aké ovocie a zeleninu si do neho nakrájate. Je tak rýchlou, zdravou a pestrou alternatívou raňajok, desiaty či olovrantu. Aj po cvičení v posilňovni a tréningu v exteriéri zasýti a dobije telo potrebnou energiou.

Príprava doma, mix kdekoľvek

Smoothie je najzdravšie a najlepšie chutí vtedy, keď je čerstvo rozmixované tesne pred konzumáciou. A práve na to vám výborne poslúži prenosný USB-C smoothie mixér Orava RMU-40 A. Doma ho nabijete napríklad pripojením k počítaču, nakrájate doň kúsky ovocia a zeleniny a takto pripravený si ho vezmete so sebou. Keď vás zastihne hlad, len stlačíte tlačidlo na mixéri a zdravý pokrm je za pár sekúnd hotový. Vychutnať svoje obľúbené, dokonale svieže smoothie si tak môžete čerstvo rozmixované aj v práci, v posilňovni či na výlete uprostred lesa. Objem 400 ml je postačujúci na naozaj výdatnú desiatu alebo olovrant. Prenosný mixér sa môže pochváliť extra ostrým antikorovým štvorčepeľovým nožom, rýchlosťou mixovania až 20 000 ot/min. a praktickým uškom pre pohodlný transport. Váži 500 g a je naozaj praktický a bez problémov sa zmestí aj do väčšej kabelky, športovej tašky či do ruksaku. Prenosný nabíjateľný smoothie mixér Orava RMU-40 A môže byť váš za 34,90 eur.

ranné smoothie orava mixér

Tipy na prípravu chutného a zdravého smoothie

Smoothie proti jarnej únave

Potrebujeme: 1 pomaranč, 1 citrón, 1 ČL kurkumy, 1 PL premočeného prosa, 1 šálku vody

Postup: Všetky suroviny vložte do smoothie mixéra a zmixujte, kým nebude mať nápoj hladkú konzistenciu. (Zdroj receptu: sk.ezo.tv)

Tropická malina na letné osvieženie

Potrebujeme: 1 ananás olúpaný a nakrájaný na kúsky, 1 zrelé mango ošúpané a nakrájané na kúsky, 125 ml vody, 250 g malín a ľad.

Postup: Najprv najemno rozmixujeme ananás, mango a vodu. Potom do pohára pridajte a najemno rozmixujte maliny. Na záver pridajte ľad a tropickú zmes zľahka zamiešajte slamkou. (Zdroj receptu: alza.sk)

Ranné zelené smoothie

Potrebujeme: 2 hrste špenátu, zelené jablko, ½ uhorky, citrónovú šťavu, 1,5 cm kúsok zázvoru, 200 ml vody, lyžičku medu.

Postup: Všetky ingrediencie vložte do mixéra a dohladka rozmixujte. (Zdroj receptu: zelenesmoothie.sk)

Na zdravie a užite si tieto pre telo osožné vitamínové bomby!

Pripravila: Stanislava Murinová
Foto: Orava, sk.ezo.tv a zelenesmoothie.sk

ranné smoothie orava mixér

Čitateľská súťaž

Milí naši čitatelia, tri/traja z vás môžu teraz vyhrať praktický darček – prenosný USB-C smoothie mixér Orava RMU-40 A. Stačí ak do 13. mája  2024 správne odpoviete na súťažnú otázku.

Súťažná otázka: Napíšte, akou rýchlosťou mixuje ovocie a zeleninu nabíjateľný smoothie mixér Orava RMU-40 A?

Vašu správnu odpoveď čakáme na manager@womanman.sk do dňa žrebovania – 13. mája 2024.

Pomôcku k správnej odpovedi nájdete v našom článku.


Vyhodnotenie súťaže – výhercovia

Výhercov sme žrebovali na Orave 13.mája 2024 a správna odpoveď je: 20 tisíc otáčok za minútu

Výhercovia: Pavol Valuška z Bratislavy, Eva Fabíková z Prešova a Božena Šišovská z Trnavy.

Srdečne blahoželáme!

ranné smoothie orava mixér

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu