Viete, ako si pomôcť ku krásnemu opáleniu? Pripravte pokožku na leto

0
621
pomôžte opaľovaniu

Len zdravá pokožka sa môže opáliť pekne rovnomerne a do hneda. Myslite na to už v dostatočnom predstihu, kým odídete na vysnenú dovolenku. Svojej pokožke môžete dopriať vonkajšiu a vnútornú starostlivosť, vďaka ktorej bude odolná, pevná a hydratovaná.

Základ celej starostlivosti je hydratácia, vitamíny a minerály, ako aj primeraná ochrana. Najmä ak ide o dovolenkové obdobie, chrániť pokožku pred spálením by mala byť absolútna samozrejmosť. Okrem kozmetiky s vysokým ochranným faktorom však dajte dôraz najmä na vnútornú výživu. Pomôže aj užívanie kolagénu. Je to totiž esenciálna stavebná bielkovina ľudského tela a najviac ho máme práve v pokožke. „Kolagén hrá dôležitú rolu v procese hojenia rán a je zodpovedný za pevnosť a pružnosť vzniknutej jazvy. Rovnako v procese starnutia kože hrá dôležitú úlohu práve kolagén a jeho množstvo,“ hovorí dermatologička MUDr. Jana Molčanová.

Keďže kolagén so stúpajúcim vekom už telo nestíha produkovať v dostatočnom množstve, užívanie kolagénového hydrolyzátu zo živočíšnych zdrojov môže byť dobrým krokom. A to nielen k tomu, aby ste prirodzene spomalili starnutie pokožky, ale aj na celkové posilnenie ochrannej bariéry kože a jej štruktúry. O celkovej podpore zdravia pokožky vo veku nad tridsať rokov hovorí dermatologička toto: „V prevencii starnutia kože má preto najväčší význam dôsledná ochrana pred slnečným žiarením (najmä UV-A), užívanie kolagénu, betakaroténu, vitamínov  C, E, D, resveratrolu, kyseliny listovej a pantoténovej a samozrejme, adekvátne vonkajšie ošetrovanie kože. Prípravky s obsahom retinolu, kyseliny hyalurónovej a vitamínov, môžu byť aplikované vo forme krémov alebo priamo do kože ako injekčná mezoterapia.“

Vybrať si kolagén, ktorý skutočne účinkuje, môže byť ťažký oriešok. Predovšetkým si zistite, ako sa vyrába, z akých zdrojov a či je to skutočne čistý kolagén. Dôležitá je jeho biologická dostupnosť, ktorú je možné zachovať len pri šetrnom štiepení a tak, aby kolagénové peptidy neboli degradované inými zložkami.

Preto česká značka Inca Collagen vsadila na šetrné štiepenie morského kolagénu pomocou enzymatickej hydrolýzy. Navyše je to 100 % čistý kolagén bez prímesí, konzervantov či ďalších látok. Jeho prášková forma zaisťuje to, že kolagén je trvanlivý a je balený samostatne do vreciek s dennou dávkou 3 000 mg.

kolagén pomôže opáleniu

Užívanie kolagénu znamená pre pokožku dodanie peptidov, z ktorých si telo môže vyrobiť nové molekuly kolagénu a využiť ich tam, kde práve potrebuje. Kolagén sa zabuduje do štruktúr v koži a takto na ňu účinkuje:

  • podporí elasticitu a hydratáciu kože,
  • napomáha zjednotiť tón pleti a zlepšuje jej regeneráciu,
  • vďaka tomu môže pomôcť pri redukcii vrások, hojení akné či zjemnení pigmentových škvŕn,
  • zároveň podporuje zdravie pokožky a pôsobí ako prevencia poškodení pri pobyte na slnku (samozrejme pri použití dostatočného ochranného faktora),
  • zvyšuje odolnosť pokožky a preventívnu schopnosť voči tvorbe pigmentových škvŕn.

Vďaka kolagénu si svoju pokožku vyživíte, môžete sa lepšie a prirodzenejšie opáliť, hnedý odtieň pokožky vám dlhšie vydrží. S adekvátnou ochranou proti slnku môžete aj vďaka nemu byť tento rok bez nepríjemných pigmentových škvŕn. V prípade Inca Collagen je to stávka na istotu, pretože za 8 rokov na trhu si získal už vyše 250 000 spokojných zákazníkov:

„Mne pomohol Inca Collagen po úraze kolena, vďaka nemu ma prestalo bolieť a pravidelne ho užívam aj kvôli regenerácii vlasov, ktoré mi po poslednom pôrode pred 2 rokmi dosť výrazne vypadali. A ako bonus som už minulé leto zistila, že sa tak ľahko nespálim na slnku, hoci mám bledú, na slnko citlivú pleť.“ Jaroslava Račková

„Už to budú 2 roky, čo som začala behať a odvtedy je váš kolagén môj produkt, a odkedy ho užívam, už ma slniečko neopaľuje do červena, ale krásne do čokoládova.“ Ľubinka Hudecová

Nezabúdajte však, že o svoju pokožku by ste sa mali starať nielen počas leta, ale po celý rok. Je to náš najväčší orgán a odráža celkové zdravie nášho tela. 3-mesačná kolagénová kúra je vhodná aspoň dvakrát ročne, aby ste svojmu telu pravidelne dodávali túto bielkovinu mladosti.

Inca Collagen

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu