Nakŕmte sa intelektuálnou potravou

Kedy naposledy ste do posledného písmena prečítali nejakú knihu? Možno sa ohradíte, že poctivo sledujete dennú tlač a odoberáte hneď niekoľko magazínov a večer poctivo čítate deťom rozprávky pred spaním.

Zlepšíte si koncentráciu

Čítanie kníh si na rozdiel od rýchleho čítania článkov vyžaduje absolútne ponorenie sa do obsahu. Vôbec nezáleží na tom, či ste fanúšičkou zamilovaných románov, občas zablúdite do sveta fantasy alebo vás fascinujú teórie o vzniku vesmíru.

Čítanie kníh netriešti vašu pozornosť na všetky strany, vďaka čomu ostáva mozog vo forme. Schopnosť sústrediť sa pozdvihne aj vašu produktivitu.

Pozdvihnete ducha

Pri čítaní kníh sa dozvedáte množstvo informácií a vedomostí, ktoré môžete v budúcnosti zužitkovať. Získavate tak  prehľad v mnohých oblastiach, čo rozhodne nie je na škodu.

Čítanie kníh má svoj opodstatnený význam aj pri učení jazykov. Ach sa chcete zdokonaliť v cudzej reči, čítanie textov vám pomôže navnímať frázy priamo v kontexte. Nie je hanbou  zo začiatku siahnuť po ľahšej literatúre alebo knihe, ktorú ste už prv čítali v rodnom jazyku. 

Zabudnete na starosti

Keď sa začítate do zaujímavého príbehu, takmer okamžite zabudnete na to, koľko e-mailov musíte zrána vyriešiť, alebo že by ste mali držať diétu do plaviek. Kniha vám pomôže odpútať sa od starostí, uvoľní napätie a pomôže zrelaxovať. Dajte si preto záväzok, že minimálne jeden marcový večer strávite v spoločnosti kvalitnej literatúry.

Pre navodenie dokonalej pohody si uvarte obľúbený čaj a zjedzte za hrsť orieškov. Tie spolu s avokádom, lososom a ďalšími potravinami obsahujú dobré tuky, omega-3 mastné kyseliny, ktoré okrem iného podporujú pamäť a činnosť mozgu.

Ich denný prísun vám pomôžu ustrážiť výživové doplnky OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahujú vysoko koncentrovaný olej z čerstvých nórskych lososov a na zaistenie dennej potreby stačí užiť 2 kapsuly. Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného.

Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 203 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.

foto: Unsplash

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu