Nástrahy rodinných dovoleniek

Dlho ste sa nevideli, tešíte sa, že strávite spolu zopár dní. Poňatie – dovolenka – môže mať však pre vás rôzne významy.

Vyrástli ste, zmenili ste sa. Povedali ste si iba – ideme tam a tam – vidíme sa na letisku! Hurááááá!!??? Ale…

Olalalala – šalalalalá, keď je mesto veľké a izba primalá…

Vtedy nastane zábava. Nie ste celkom zorientovaní, tak ste si zvolili spoločný program. Pohodička, nič sa nedeje, o tom to predsa celé je.

Jedni sa chcú zabávať, iní zasa poznávať…

Keď sa prispôsobujete Vy – poviete si – v pohode. Hlavne, že sa máme radi a sme spolu. Je to naozaj pravda. Ak s rodinou trávite iba zopár dní do roka, tie prvé hodiny, či dni s nimi sú na nezaplatenie. Preberiete, čo je nové. Kto je teraz zadaný a kto free. Ktorý pár z rodinky je „v očakávaní“ a ktorý sa do ničoho nehrnie. Kto zmenil prácu, kto je chorý a kto zdravý. Popri tom spoznávate tajomstvá cudzej krajiny, objavujete múzeá alebo sa len vyvaľujete na pláži pri obľúbenom drinku. Keď sa však jeden pridlho prispôsobuje druhému, keď zdieľate spoločnú „kajutu“, keď ste si to možno inak predstavovali, keď vás už z toľkého poznávania bolia nohy, či naopak máte preležaniny z ničnerobenia na pláži a o „desať kíl“ navyše – ak ste po niečom z tohto netúžili a predsa je to vaša vytúžená dovolenka – vtedy nastáva dusno…

Nie navonok, ale vo vnútri to vrie – nepokazte si chvíle s najbližšími! Poznáme riešenie…

Hlavne sa nehádajte. S kompromisom zájdete ďalej. Ak netúžite po ležaní na pláži a nociach v bare…zmeňte to! Lokalitu ste predsa už spoznali. Už viete, ako sa dostať do centra, kde sú obchodíky, kde radšej nechodiť a kde chcete zablúdiť. Alebo naopak! Vy ste prišli oddychovať! Je síce krásne nájsť miesto, po ktorom raz prešiel pán van Gogh, no stačí to iba raz. Nemusíte objavovať všetky tajomstvá prírody a historické monumenty. Menej je niekedy viac a vy už chcete zažiť konečne „to mesto, tú atmosféru a ľudí.“ Pozerať sa na nich, kto kde blúdi, kto si rád vypije, kto má rád nočné ulice. Chcete žiť v bare, či len tak sedieť na móle. Prečo nie. Dovolenka je o druhých, ale aj o vás. Preto dnes spravte kompromis. Porozprávajte sa o predstavách nasledújucich hodín, či dní. Nezhodujete sa? Nevadí. Choďte si dnes po svojom, vyberte sa do ulíc, oni nech sedia za barom. Oddýchnete si a predíte ponorkovej chorobe. Stretnete sa večer v hotely a spolu zistíte, že ste mali všetci krásny deň. Porozprávate si zážitky, ukážete „selfíčka“ a máte sa zase radi.

Aj keď bolo frflanie, nasmiali ste sa a nakoniec si poviete, že už odtiaľto neodídete. Doma pri fotkách už len spomínate – kto, čo zjedol, kto si našiel svoj obľúbený koláčik, kto drink a kto pizzu. Jednoducho – bolo dobre!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu