Vedci vyčíslili počet orgazmov, ktoré zníži riziko rakoviny prostaty

Masturbácia má vysoký vplyv na zdravie.

Určite ste už počuli o tom, že masturbovanie je zdravé či už pre ženy alebo pre mužov. Nedávno však prišli vedci s novým zistením. V rámci štúdie sa zamerali na to, ako môže ovplyvniť sebaukájanie zdravie mužov.  Zistili, že zvyšuje imunitu a znižuje riziko rakoviny prostaty.

Harvardskí experti vyčíslili počet orgazmov na 21 mesačne. Aspoň! Títo muži majú až o tretinu nižšie riziko. Do výskumu sa zapojilo takmer 32-tisíc mužov a skúmali ich celých 18 rokov. Najskôr vo veku od 20 do 29 rokov a potom od 40 do 49.

Až štyritisíc mužom sa vyvinulo nádorové ochorenie, pričom šlo o mužov s nižšou frekvenciou masturbácie. Tí s vyššou, mali nižšiu mieru ochorenia. Šlo najmä o pánov vo vyššom veku. Stále však neexistuje jasná odpoveď na to, prečo práve orgazmus má vplyv a je príčinou nižšej miery ochorenia.

Americký psychoterapeut a odborník na sexualitu Ian Kerner si myslí, že ejakulácia môže vyplaviť škodlivé toxíny z tela, ktoré by sa mohli množiť v prostate. On si však myslí, že je jedno, akým spôsobom ich muž dostane von. Či masturbáciou alebo s partnerkou.

By Diamond

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu