NAVŠTÍVTE NAJKRAJŠIE VIANOČNÉ STROMČEKY V REGIÓNE TRNAVA

0
1102

Ak sa rozhodnete počas vianočných prázdnin ísť v Trnave alebo jej okolí na prechádzku, môžete nájsť čarovné miesta, ktoré dýchajú rozprávkovou vianočnou atmosférou. Vybrali sme pre vás štyri najzaujímavejšie vianočné stromčeky. Každý je iný, inšpirujúci.  Nelíšia sa iba veľkosťou či výberom vianočných ozdôb… 

V Trnave a jej okolí, nájdete mnohé čarovné miesta, ktoré dýchajú rozprávkovou vianočnou atmosférou. Jedným z nich je aj medovinárstvo Včelovina v Smoleniciach neďaleko Trnavy. Počas adventu sa v bylinkovej záhrade objavil sedem metrov vysoký vianočný stromček postavený z drevených debničkových včelích úľov. „Najkrajší je podvečer, keď sa rozsvieti v medovo žltej farbe a na vrchole žiari hviezda ako z nočnej oblohy,“ hovorí Pavol Kudláč z medovinárstva Včelovina a zároveň pozýva návštevníkov Smoleníc na teplý medovo-zázvorový drink či teplú Včelovinu, ktorá dobre padne po zimnej prechádzke v priľahlých lesoch Chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty. 

Na Hlavnej ulici v Trnave nájdete tento rok jednu z najkrajších vianočných výzdob na Slovensku. Vyrástla tu totiž „konkurencia“ tradičnému stromčeku, ktorý býva na Námestí sv. Trojice. Už za prvé tri adventné týždne ovládol na sociálnych sieťach vianočné fotky Trnavy. „Centrum mesta sa tak stalo opäť o čosi krajším a v podvečernej atmosfére tu nájdete mnoho ľudí, ktorí sa aj napriek tomu, že sa tu nekonajú vianočné trhy, vydajú do mesta kochať krásnym výhľadom na čarovné vianočné osvetlenie,‟ hovorí Alexander Prostinák z OOCR Trnava Tourism a dodáva, že od 17. decembra je znovu otvorená aj Mestská veža, takže sa môžete pozrieť na túto vianočnú atmosféru z výšky.

V rodinnom vinárstve Karpatská Perla v Šenkviciach si urobili celkom netradičný vianočný stromček – z vínových fliaš. „V našom vinárstve už tretí rok dotvára vianočnú atmosféru ekologický vianočný stromček – taký pravý vinársky,‟ hovorí jeho majiteľka Margita Šebová a dodáva, že  ich predvianočnú ponuku okrem znamenitého vína dopĺňajú aj ručne robené vianočné oplátky.

Štvrtý zaujímavý tip vianočného stromčeka stojí v obci Dolná Krupá v areáli Medolandie pred Villou Apimed, v tesnej blízkosti anglického parku a kaštieľa. Ak preferujte stromčeky bez svetielok, ten najväčší „vianočný“ rastie práve tu v parku. Ide o 48-metrový sekvojovec mamutí. 

Po prechádzke sa môžete zastaviť a zohriať v obchodíku s medom a včelími výrobkami v areáli Medolandia, kde sa za bežných okolností každý víkend konajú aj prehliadky priestorov výroby. „Počas adventu u nás prebiehala aj veľká medovníková pátračka pre najmenších. Deti, ktoré ju vyriešili, dostali od nás medovník z toho najlepšieho medu,“ dodáva Mária Kudláčová, riaditeľka spoločnosti Apimed. 

Pripravila: OOCR Trnava Tourism 

Foto: Región Trnava, Zaži v Trnave, Karpatská Perla, Medolandia Apimed

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu