Zabudnite na plastové gule a šialené svetelné dekorácie. Vianoce 2023 budú v znamení českej kvality, dlhodobej udržateľnosti a prírodných materiálov. Jana Putišová z XXXLutz predstavuje štyri hlavné farebné trendy tohtoročných Vianoc.

Holly Jolly

Holly Jolly je tou najtypickejšou farebnou schémou, ktorú si s vianočnou výzdobou spojujeme. Je inšpirovaná tradičnými vianočnými motívmi a tvorená základnými farbami – červená a zelená. Výrazná lesklá červená je dominantná a doplňuje ju tmavšia matná bordová. Červená predstavuje vianočnú radosť, lásku a nádej. Skombinujte ju s tmavo a machovo zelenou, ktorá symbolizuje stromček, veniec a prírodu a dosiahnete tak dokonalý vianočný kontrast. 

Winter forest

Odtiene ľadovo modrej sú výrazným hitom tohtoročných Vianoc. Chladné tóny svetlomodrej a námorníckej modrej sa miešajú s bielou a striebornou a vytvárajú dokonalú zimnú scénu. Tento trend je inšpirovaný zasneženou škandinávskou zimnou krajinou a slávnou Snehovou kráľovnou Hansa Christiana Andersena. Ponuku dopĺňajú aj obľúbené „snežítka“, ktoré pripomínajú krajinu práve sa zahaľujúcim snehom. 

Beauty

Trochu glamour lesku a luxusu sa k sviatkom hodí a kombinácia zlatej, striebornej a bielej vytvorí výrazné a zároveň harmonické vianočné prostredie. Zlatá farba sa spája s bohatstvom, slnkom a luxusom. Strieborná je farbou mesiaca a pripomína hviezdnu žiaru na nočnej oblohe. Biela symbolizuje čistotu, nevinnosť a svetlo, je farbou snehu, ktorý počas zimného obdobia zahalí krajinu.  

Natural Magic

Pastelové tóny zelenej, ružovej a béžovej sa líšia od tradičných vianočných dekorácií. Majú v sebe však kúsok tajomnej mystiky, čistoty a pokoja, ktoré by sme si mali najviac užívať práve počas Vianoc. Pastelová zelená symbolizuje prírodu, mier a obnovu. Je spájaná s pokojom a relaxom. Pastelová ružová je nežná a radostná, možno občas až príliš sladká, ale toho sa nemusíme báť. Prepájajúcim prvkom je v tomto trende béžová, ktorá je stelesnením jednoduchosti, elegancie a pohodlia. 

„Veľkú časť našej ponuky tvoria sklenené ručne fúkané vianočné ozdoby od českého výrobcu Ornex a vyložene našou špecialitou sú aj dekorácie väčších rozmerov. Pre tohtoročné Vianoce sme vybrali okrem iného figúrky vyrobené z farebného lakovaného alebo prírodného moreného dreva. Popri anjeloch a betlehemoch máme v ponuke aj figúrky luskáčikov, ktorých si naši zákazníci žiadali. Unikátom je 183 cm vysoká figúrka luskáčika z lakovaného dreva alebo 156 cm vysoký plyšový sob,“ predstavuje nové trendy Jana Putišová. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu