3 tipy na inšpiráciu pri hľadaní vianočného darčeka

0
485
Familum detektovok

Kniha je ideálnym darčekom pod vianočný stromček pre súrodenca, rodičov, starých rodičov, priateľov. Je skvelým spoločníkom na dlhé zimné večery, keď je čas zabaliť sa do mäkučkej deky a pri hrnčeku horúceho nápoja sa začítať do príbehov…

Čaro darovania knihy je v tom, že darujúci musí toho, koho chce obdarovať, naozaj dobre poznať, ak mu chce ulahodiť a urobiť knihou naozajstnú radosť. Prinášame pár tipov na inšpiráciu pri hľadaní vhodného darčeka pre vášho blízkeho človeka.

Klasické detektívne príbehy

Ak chcete obdarovať náruživého čitateľa detektívok, siahnite po overených autoroch ako sú Agatha Christie, Stephen King, Edgar Allan Poe, Erle Stanley Gardner, Sir Arthur Conan Doyle a mnohých ďalších v exkluzívnej darčekovej výberovej knihe Veľká kniha detektívok – zdanlivo nemožné zločiny z vydavateľstva Familium s dvadsiatimi napínavými a tajomnými príbehmi svetového zločinu. Obsahuje nielen klasické záhady zamknutej izby riešené geniálnymi mozgami svetoznámych detektívov, ale aj poviedky s nečakanými miestami činu a neobvyklými dekoráciami. Kabína lanovky, turecké kúpele, anglické panstvo, uzavretý trezor – zločin nie je nikde nemožný. Veľká kniha zdanlivo nemožných zločinov môže byť originálnym darčekom pre všetkých, ktorí majú radi kvalitné detektívne príbehy.  Navyše pohladí aj oko originálnymi ilustráciami Pavlíny Veselé.

Veľkú knihu detektívok – zdanlivo nemožné zločiny kúpite za 22,69 €.

Familum detektovok

Majstrovský sprievodca vínom

Celkom iným knižným tipom na vianočný darček je svetový bestseller o víne – Biblia vína z vydavateľstva Familium. Publikáciu iste ocení každý milovník vína. Môže byť sprievodcom pre každého, kto si chce zlepšiť vedomosti o víne, ale nevie, kde začať. Túži poznať a spoznávať naozajstnú kvalitu vína, chce vedieť, ako si správne kúpiť to najlepšie víno a samozrejme, prehĺbiť po všetkých stránkach svoje znalosti o zlatom moku. Biblia vína je praktickým sprievodcom na ceste za vínom. Zahŕňa všetky dôležité informácie o víne podané unikátnou prehľadnou a zrozumiteľnou formou. Je prehľadná, vďaka modernej ikonografike a mapám sa v nej ľahko orientuje. Naučí každého spoznať a ohodnotiť kvalitu vína, ako správne zaobchádzať s vínom, servírovať ho, skladovať  alebo nechať ho starnúť.

Biblia vína je kniha, ktorá sa vďaka svojmu jednoduchému prístupu k poznávaniu vína stala svetovým bestsellerom. Využívajú ju nielen experti a someliéri, ale aj nadšení fanúšikovia vína po celom svete. Jej autori Madeline Puckette a Justin Hammack sú zároveň zakladatelia svetoznámeho portálu Winefolly.com.

Bibliu vína kúpite za 29,90 €.

Biblia vina

Netradičný darček pre milovníkov mačiek

Ak máte v rodine, alebo vo svojom  okruhu známych milovníka mačiek, máme pre vás skvelý tip: súpravu vykladacích tarotových kariet s názvom Mačky vládnu svetu z vydavateľstva Familium. Súprava vykladacích kariet je zároveň netradičným darčekom pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť umeniu tarotu. Súčasťou darčekového balenia s originálnymi ilustrovanými kartami je aj sprievodca s návodmi a podrobnými výkladmi. Karty sú tak vhodné nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilejších nadšencov. S unikátnou darčekovou súpravou objavia čaro tarotu oslavujúcu múdrosť a súčasne spoznajú pôvab mačiek a mačaciu múdrosť ukrytú v magickom umení tarotu.

Mačky vládnu svetu kúpite za 27,90 €.

Familum Tarot

Všetky tri naše tipy sú novinky, ktoré práve vyšli na vianočný trh v českom vydavateľstve Familium. Kúpiť si ich môžete na www.familium.sk.

Pripravila:Eva Šoucová 

Foto: Familium

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu